Hirdetés
Kezdőlap Hírek Amerikai importvámok - Szorít az idő, Pekingben kezdődnek tárgyalások
No menu items!

Amerikai importvámok – Szorít az idő, Pekingben kezdődnek tárgyalások

Újabb magas szintű kereskedelmi tárgyalásokat tart az Egyesült Államok és Kína várhatóan a jövő héten Pekingben, hogy előmozdítsák az amerikai szellemi tulajdonjogok védelmét célzó megállapodást és elkerüljék a kínai termékekre kivetett amerikai pótvámok emelését – közölte a Reuters hírügynökség két jól értesült forrásra hivatkozva.

Az amerikai delegációt Robert Lighthizer, az Egyesült Államok kereskedelmi főtárgyalója és Steven Mnuchin pénzügyminiszter vezeti a The Wall Street Journal című gazdasági lap információi szerint. A küldöttség tagjai a hét végétől érkeznek a kínai fővárosba.

A két ország főtárgyalói a múlt héten Washingtonban tartottak kétnapos tanácskozást. A Liu He miniszterelnök-helyettes vezette kínai delegáció közölte, hogy “jelentős előrelépést” tettek. Donald Trump amerikai elnök pedig jelezte, hogy hamarosan újabb találkozót tartanak kínai kollégájával, Hszi Csin-pinggel egy átfogó megállapodás megkötésének érdekében. Az idő szorít, ha a két ország március 1-ig nem jut egyezségre, bevezetik a megemelt pótvámokat.

A kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalások középpontjában elsősorban a kínai kereskedelem- és gazdaságpolitika mély szerkezeti átalakításait célzó amerikai követelések állnak, ideértve az amerikai szellemi tulajdonjogok jobb védelmét, a technológiatranszfer kikényszerítésének megszüntetését, a kínai állami vállalatok támogatásának mérséklését, valamint amerikai energia-, mezőgazdasági és feldolgozóipari termékek kínai importjának növelését.

A The Wall Street Journal úgy tudja, Kína beleegyezett abba, hogy kibővítse a megbeszélések témaköreit, például a számítógépes kalózkodással.

Donald Trump amerikai elnök évértékelő beszédében kifejtette, bármilyen, Kínával kötött új kereskedelmi megállapodásnak “valódi, strukturális változásokat kell tartalmaznia, hogy véget vessünk a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatoknak, csökkentsük a krónikus kereskedelmi hiányt, illetve megvédjük az amerikai munkahelyeket”.

Az Egyesült Államok és Kína tavaly nyáron vetett ki kölcsönösen 50-50 milliárd dollár értékű importárura 25 százalékos pótvámot. Szeptember 24-én további, összesen 260 milliárd dollár értékű árura vezetett be pótvámot a két ország. Az Egyesült Államok mintegy 200 milliárd dollár értékű kínai termékre vetett ki az év végéig 10 százalékos pótvámot, amelynek mértékét januártól emelte volna 25 százalékra. Kína 5, illetve 10 százalékos pótlólagos vámot vetett ki 60 milliárd dollárnyi amerikai árura. A januárban esedékes emelést mindkét ország március 1-ig felfüggesztette.

Trump a múlt héten arról beszélt, hogy a következő hetekben találkozni akar Hszi Csin-ping kínai elnökkel, hogy megpróbáljanak tető alá hozni egy megállapodást. (MTI)

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Húsvéti programokkal várják a családokat a nemzeti parkok

A négynapos hétvégén is nyitva lesznek a látogatóközpontok és tematikus túrákkal várják a kirándulókat.

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.