Hirdetés
Kezdőlap Hírek Ausztrália. Csökkent az alapkamat - három év után
No menu items!

Ausztrália. Csökkent az alapkamat – három év után

Az ausztrál jegybank közel három év óta először csökkentett kamatot annak nyomán, hogy az amerikai-kínai kereskedelmi háború kiszélesedése növelte a világgazdaságot fenyegető recessziós kockázatokat, egy globális monetáris lazítási ciklus felé terelve a nagy jegybankokat. 

Az ausztrál jegybank (RBA) 25 bázisponttal 1,25 százalékra, újabb történelmi mélypontra vitte le irányadó kamatát, összhangban a várakozásokkal.

Philip Lowe, az RBA kormányzója azzal indokolta a döntést, hogy ezáltal támogatják a foglalkoztatottság növelését, illetve biztosítják, hogy a pénzromlás üteme összhangban álljon a középtávú céllal, azaz a 2 százalék és a 3 százalék közötti sávban legyen. Hangsúlyozta, hogy a világgazdaság növekedését fenyegető, egyre erősebb kockázatok a kereskedelmi viszályokból fakadnak.

“A nemzetközi kereskedelmi forgalom bővülése gyenge maradt, és a bizonytalanság növekedése kedvezőtlen hatást gyakorol a befektetési szándékokra számos országban” – mutatott rá Lowe, aki egyúttal további kamatcsökkentéseket helyezett kilátásba.

A kamatcsökkentést az ausztrál dollár is megérezte, erősödött az amerikai dollárral szemben. azüzlet.hu
A döntés után erősödött az ausztrál dollár: az amerikai dollárhoz képest 0,1 százalékkal nőtt az árfolyama

Szerte a világban már egy sor központi bank lazította monetáris politikáját, mivel az amerikai-kínai kereskedelmi háború eszkalálódása fenyegeti a világgazdasági növekedést.

Májusban az új-zélandi jegybank csökkentette irányadó kamatát, két és fél év óta először, hogy támogassa a lassuló gazdaságot és ellensúlyozza a globális bizonytalanságokat.

Dél-Korea jegybankja nem változtatott monetáris politikáján a múlt hónapban, de a lazítást előrejelző álláspontot fogalmazott meg.

Az indiai jegybank várhatóan csütörtöki ülésén dönt kamatvágás mellett.

Ausztrália hanyatlás nélkül megúszta a 2008-ban kirobbant pénzügyi és gazdasági világválságot, a világ 12. legnagyobb gazdasága utoljára 1991-ben volt technikai recesszióban. A tavalyi negyedik negyedévben jelentősen csökkent a gazdasági növekedés, és a csökkenő ingatlanárak, az emelkedő munkanélküliség, a nyomott fogyasztói kiadások és a lanyha infláció nem sok jót ígér az első negyedévre – tette hozzá az MTI.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.