Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Beszerzésimenedzser-index - átlag közeli érték márciusban
No menu items!

Beszerzésimenedzser-index – átlag közeli érték márciusban

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 52,4, ami kisebb a februári 55,5 pontos értéknél, de 1995 óta tizenharmadik legmagasabb márciusi érték. A korábbi években március összességében átlagos hónap az 52,6 pontos érték megegyezik a hosszú távú átlaggal – közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

A termelési mennyiség indexe csökkent a februári értékéhez képest, de 50,0 pont felett maradt, ami immár negyvenharmadik hónapja a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve.

A foglalkoztatottsági index az elmúlt időszakhoz hasonlóan két hónap szűkülés után nyolcadik alkalommal márciusban is növekedésre utal. Az index értéke alacsonyabb lett februárhoz képest, de ezzel is a tizedik legmagasabb márciusi 1995 óta.

Az új rendelések indexe jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva, a mostani érték azonban átlag alattinak tekinthető 1995 óta, hiszen eddig nyolc alkalommal mértek alacsonyabb márciusi értékeket a korábbi években.

A márciusi szállítási átfutási idő hosszabb lett februárhoz képest, az index értéke az elmúlt egy évben szinte végig 50,0 pont alatt volt.

A vásárolt készletek hetedik alkalommal bővültek egy hónap szűkülés után, de gyengébb ütemben. Az idei márciusi indexérték az elmúlt huszonkét év értékei alapján átlag feletti, és a tizedik legnagyobb márciusi.

A beszerzési árak indexe 50,0 pont felett maradva további árnövekedést jelez a válaszadók szerint, így a beszerzési árak harmincötödik hónapja lesznek magasabbak.

A késztermékkészletek szintje márciusban alacsonyabb lett az előző hónaphoz képest, de a csökkenés üteme nem túl erős. A korábbi márciusi értékeket nézve az idei így is átlag felettinek mondható, és a tizenkettedik legnagyobb 1995 óta.

A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt februárhoz képest, és továbbra is 50,0 pont fölött maradt, negyvenöt hónapja folyamatosan jelzi az import mennyiségének növekedését. A másik külpiaci mutató, az exportindex esetében némileg eltérő folyamatról lehet beszélni. Az index értéke ez esetben csökkent az előző hónaphoz képest, de 50,0 pont fölött maradva jelzi az export mennyiségének enyhébb ütemű bővülését.

Az MLBKT válaszadói márciusban a bors, a csirkecomb, a csirkemell, a festék, a fokhagyma, a gyümölcsök, a hagyma, a karaj, az ötvözött acél, a paprika, a réztermékek, a szója és a tömítő anyagok kapcsán jeleztek jelentősebb áremelkedést.

Hiány volt adalékanyagokból, Böhler elektródából, burgonyakeményítőből, fali lámpából, kondenzátorokból, öntvényekből, passzív elektronikai alkatrészekből és vintage lámpából. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 

Tőkeprogramokkal segítik a a vállalkozások fejlesztését

A Nemzeti Tőkeholding Zrt. (NTH) és tulajdonosi joggyakorlója, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közös célja, hogy hozzájáruljon a befektetési környezet javításához, a vállalatok tőkeellátottságának növelésével ösztönözze a gazdaság fejlődését.

A kormány felszólítása az üzemanyag-kereskedőkhöz

A kormány a családok védelme érdekben újra nyomatékosan kér minden üzemanyag-kereskedőt, hogy a régiós árakat a lehető legrövidebb időn belül érjék el
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.