Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde BÉT - Csökkenő forgalomban erősödött a BUX a héten
No menu items!

BÉT – Csökkenő forgalomban erősödött a BUX a héten

Csökkenő forgalom mellett erősödött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a héten, a BUX 40 179,70 ponton zárt pénteken, 475,23 ponttal, 1,20 százalékkal magasabban előző heti záróértékénél.

A részvénypiac heti forgalma 43,75 milliárd forint volt az előző heti 44,90 milliárd után, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek.

Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte: Magyarországon várhatóan a második negyedévben írják ki az 5G frekvenciák tenderét, amelyben a Magyar Telekom is erősen érdekelt, további  potenciális versenyző a Vodafone, a Digi és a Telenor. Előreláthatóan a harmadik negyedévre tudják majd a cégek használatba venni az új sávokat.

Az elemzésben emlékeztetnek, hogy a 4G aukción 33 milliárd forintot költött a Telekom, míg 3G hálózatát tavaly hosszabbította meg újabb 7,5 évvel, ez 11 milliárdjába került a társaságnak. Az 5G aukcióra a nemzetközi példákból számolva nagyságrendileg 50-65 milliárd forint költséget vár a piac a Telekomtól.

Kitértek arra, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) a Mol és a Richter 10-10 százalékos részvénypakettjét fogja átadni a Budapesti Corvinus Egyetem alapítványának, az alapítvány vagyona így 380 milliárd forint lesz. A tranzakció után az MNV tulajdonában mindkét társaságból 15 százaléknyi részesedés marad majd.

A Richter a múlt héten közölte, hogy amerikai partnerével, az Allergannal kiterjesztik a levonorgestrel hatóanyagú fogamzásgátló eszköz értékesítését a latin-amerikai országokra is. A termék bevezetését követően forgalomhoz kötött royalty és mérföldkő bevételekre lesz jogosult az Allergan. Az eszközt Európa legtöbb piacán a Richter értékesíti.

Az Equilor a kedden megjelent januári inflációs számok kapcsán felhívta a figyelmet arra, hogy a jegybank által kiemelten figyelt, indirekt adóhatásoktól szűrt maginfláció 3 százalékra emelkedett, ezzel elérte a célszintet. Ennek hatására jelentősen erősödött a forint, mivel a várakozások szerint hamarosan megkezdődhet a monetáris szigorítás, elsőként a nemkonvencionális eszközök csökkentésével. A következő, februári adatsor március 8-án jelenik meg, az első negyedév utolsó kamatdöntő ülése pedig március 26-án lesz, ekkor várják az elemzők a bejelentéseket a monetáris politika esetleges szigorításáról.

Az elemzésben kitértek arra is, hogy Matolcsy Györgyöt fogja javasolni Orbán Viktor a következő hat éves ciklusra is a Magyar Nemzeti Bank élére. A jelenlegi mandátuma március 3-án jár le. A törvény értelmében egy személy maximum két alkalommal lehet az MNB elnöke.

A Morgan Stanley csökkentette az OTP célárát a korábbi 13 500 forintról 13 200 forintra, az ajánlás továbbra is felülsúlyozás maradt – jelezte az Equilor.

A héten a Mol árfolyama 4,05 százalékkal emelkedett, pénteken 3288 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 9 milliárd forintot.

Az OTP 1,15 százalékkal erősödött a héten, pénteki záróára 11 400 forint, heti forgalma több mint 15,8 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom 0,53 százalékkal erősödött, a hét utolsó kereskedési napján 472 forinton zárt, heti forgalma több mint 1 milliárd forint volt.

A Richter 1,98 százalékkal gyengült a héten, pénteken 5455 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma meghaladta a 10,2 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3808,70 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 77,90 ponttal, 2,0 százalékkal alacsonyabban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.