Hirdetés
Kezdőlap Edukáció Elkezdődött a Pénz7 - a pénzügyi és vállalkozói tudatosság bővítése a cél
No menu items!

Elkezdődött a Pénz7 – a pénzügyi és vállalkozói tudatosság bővítése a cél

Idén másodszor a pénzügyi tudatosságot segítő programok mellett a Pénz7 eseményei között vállalkozói témák is eljutnak a a diákokhoz, több mint 30 ezren vesznek részt a vállalkozói programokban – hangzott el az eseménysorozat megnyitóján.

A lakosság és a vállalkozások pénzügyi tudatosságának erősítése, a pénzügyi ismeretek bővítése hozzájárul az ország pénzügyi stabilitása növeléséhez – mondta Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke a megnyitón.

Hozzátette: az átgondolt, megfontolt pénzügyi döntések révén mind a lakosság, mind a vállalkozások elkerülhetik a csapdahelyzeteket, ez makrogazdasági szinten erősíti Magyarország pénzügyi stabilitását és versenyképességét.

Az MNB alelnöke kiemelte: az MNB egyebek közt azzal járul hozzá a pénzügyi tudatosság növeléséhez, hogy a saját honlapján lehetővé teszi a bankok ajánlatainak objektív összehasonlítását.

A Pénz7 eseményei, a pénzügyi tudatosság növeli a bankok közötti versenyt is, mert a fogyasztók megalapozottabban döntenek majd a bankok, pénzintézetek termékeiről, szolgáltatásairól – mondta Windisch László.

Hergár Eszter, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta: a jegybankban tartott ünnepélyes nyitóeseménnyel elkezdődött az ötödik Pénz7, és ezzel Európában és világszinten is Magyarországon indult el az idén elsőként a fiatalok pénzügyi és vállalkozói tudatosságának fejlesztését célzó nemzetközi rendezvénysorozat.

Kiemelte: 200 ezer közép- és általános iskoláshoz jutnak el az alapítvány által fejlesztett tankönyvek, a felső tagozatos általános iskolások matematika tantárgyába már beépítik a pénzügyi ismeretek oktatását is. Az idei év további újdonsága a “Számoljunk a befektetésekkel!” című középiskolai matematikai példatár – tette hozzá.

Hegedűs Éva, a Magyar Bankszövetség elnökségi tagja elmondta: az, hogy a Pénz7 keretein belül bővítik az általános és középiskolások ismereteit, az egész ország, a kormány, sőt a bankok számára is hasznos. Kiemelte: a bankrendszer számára is fontos, hogy ügyfeleik felkészült pénzügyi fogyasztók legyenek, és elkerüljék a pénzügyi szolgáltatásokban, termékekben rejlő kockázatokat.

Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke (b), Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke (k) és Hegedüs Éva, a Magyar Bankszövetség elnökségi tagja a Pénz7 országos nyitóeseményén. MTI/Illyés Tibor

Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára kiemelte: “szívügyének” tekinti a lakosság, benne a diákok és a vállalkozások pénzügyi ismereteinek bővítését, mert könyvvizsgálóként személyesen tapasztalta meg, milyen károkat okozhatnak az országnak, a vállalkozásoknak a rossz pénzügyi döntések, az esetleges csalások.

A PM államtitkára kiemelte: a pénzügyi tudatosság növelésére több évre szóló stratégiát alkottak. Szerinte elismerésre méltó  az együttműködés a minisztériumok, az MNB, a Magyar Bankszövetség, a pénzintézetek és a Pénziránytű Alapítvány között. Kiemelte: a bankok részvétele azért is nagyon fontos és üdvözlendő az ismeretek növelésében, mert a pénzügyi oktatás gyakran szembemegy a pénzintézetek “profitmaximalizálására” való törekvésével.

Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a gazdaság mindig ciklikusan fejlődik, változik, így “a bő éveket szűk esztendők követhetik”. Nagyon hasznos, ha a banki ügyfelek is tisztában vannak ezzel, és a pénzügyi ismeretek birtokában tehetnek a negatív hatások mérséklése érdekében.

Balogh László, a PM pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára rámutatott: pozitív jelenség, hogy a programot támogató minisztériumok, bankok munkatársai egyre nagyobb számban önkéntesen is részt vesznek a Pénz7 rendezvénysorozatában. Így a szakértők a visszajelzések alapján saját előadásaik alkalmával is tapasztalhatják a hiányosságokat a pénzügyi kultúra területén.

Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára elmondta: ebben az évben eddig 1200 iskola csatlakozott, mintegy 200 ezer tanuló vesz részt a programokon, 14 ezer tanórát tartanak, 700 önkéntes szakember osztja meg tapasztalatait a diákokkal. Felidézte, hogy 2015-ben az első rendezvénysorozaton 660 iskola, illetve 90 ezer diák vett részt, a csatlakozók száma évről évre nő.

Az oktatási rendszer kiemelt feladata, hogy felkészítse a fiatalokat a változásokra, az új kihívásokra. Fontos, hogy az oktatásban és a hagyományos oktatási struktúrán túl is minél inkább megjelenjenek a mindennapi élethez kapcsolódó feladatok – mondta.

György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára  felhívta a figyelmet arra is, hogy a Pénz7 keretében idén másodszor a pénzügyi tudatosságot segítő programok mellett a vállalkozói témák is megjelentek, több mint 30 ezer diák vesz részt a vállalkozói programokban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.