Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten
No menu items!

Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalomban csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 40 944,82 ponton zárt pénteken, 559,09 ponttal, 1,35 százalékkal alacsonyabban előző heti záróértékénél. 

A részvénypiac heti forgalma több mint 52,2 milliárd forint volt az előző heti több mint 51,9 milliárd forint után. A vezető részvények ára vegyesen változott, a Magyar Telekom és a Mol erősödött, az OTP és a Richter gyengült.

Az Equilor Befektetési Zrt. tőzsdei elemzése szerint a héten nem volt lényeges hazai vállalati hír, alapvetően a kedvező nemzetközi befektetői hangulat, és fontos technikai szintek mozgatták a blue chipek árfolyamait.

A vezető részvények mozgása szinte teljesen elvált egymástól. Az OTP esetében 11 500 forintnál található fontos támasz, alatta pedig 11 200 forint közelében, míg felül a 11 850 forintos és a 11 970 forintos szintre érdemes figyelni. Az Equilor elemzői egyelőre nem számítanak arra, hogy a bankrészvény árfolyama ki tudna mozdulni a sávozó mozgásból.

A Mol és a Richter mozgása jóval izgalmasabb, előbbi esetében 3300-3340 forint közelében fulladhat ki az emelkedés, ahonnan negatív korrekció indulhat, míg utóbbi egy igen éles negatív korrekciót követően 5550 forint közelében lelhet támaszra. A Magyar Telekom technikai képe továbbra is kedvező rövid távon, az Equilornál a 475-480 forintos tartomány elérését várják.

A forint árfolyama meglehetősen nyugodt volt a héten, az euróval szemben a 318-320-as sávban mozoghat a hét elején. Kedden azonban izgalmakat hozhat a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatdöntő ülése, miután az elmúlt hetekben Nagy Márton, a jegybank alelnöke megerősítette, hogy hamarosan elmozdulhatnak a laza monetáris politikától – írják elemzésükben.

A hét eseményei közül kiemelték az Európai Központi Bank (EKB) csütörtök délutáni kamatdöntő ülését, amelyen – a várakozásoknak megfelelően – nem módosították a monetáris kondíciókat. Az eszközvásárlási program keretén belül vásárolt, lejáró eszközökért kapott tőkét az EKB a kamatemelés megindítása után is be fogja fektetni, tehát szinten tartja a jegybanki mérleget.

Mario Draghi, az EKB elnöke a sajtótájékoztatón elmondta, hogy továbbra is jelentős monetáris ösztönzésre van szükség az inflációs célok elérése érdekében. A jegybankelnök meglehetősen pesszimista az eurózóna növekedési kilátásait illetően, a bővülés üteme gyengébb lehet a korábban vártnál, és az infláció is visszafogott maradhat, elsősorban az olaj világpiaci árának csökkenése miatt.

Ugyanakkor egyelőre nem lehet tudni, hogy a negatív tendenciák átmenetiek, vagy tartósak.

Az ülésen szóba került a TLTRO program, de egyelőre nincs napirenden az újabb program bevezetése. (Az EKB a célzott, hosszabb lejáratú refinanszírozási műveleteken – TLTRO-kon keresztül hosszú lejáratú hitelt nyújt a bankoknak, ezzel arra ösztönözve azokat, hogy élénkítsék hitelezési tevékenységüket az euróövezeti vállalatok és fogyasztók felé.)

A jegybankelnök kitért a Brexitre és a kereskedelmi háborúra is, ezekben a kérdésekben viszont optimistán nyilatkozott.

A következő ülések legfontosabb kérdésköre a TLTRO program esetleges újbóli bevezetése lesz, a befektetők leginkább erre figyelhetnek az Equilor szerint.

A héten a Richter 4,32 százalékkal gyengült, pénteken 5760 forinton zárt, heti forgalma megközelítette a 12,8 milliárd forintot. A Mol ára 0,62 százalékkal emelkedett a héten, 3262 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma több mint 10,9 milliárd forint volt. Az OTP árfolyama 1,69 százalékkal esett a héten, pénteki záróára 11 650 forint volt, heti forgalma meghaladta a 21,4 milliárd forintot. A Magyar Telekom 1,53 százalékkal erősödött, pénteken 464 forinton zárt, heti forgalma megközelítette az 1,6 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3945,54 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 32,88 ponttal, 0,83 százalékkal alacsonyabban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .

BÉT – Emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

A javuló nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén pénteken az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. Csütörtökön a BUX 247,29 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 66 129,26 ponton zárt.

Velence keményen meglépte, amit a turistáknak ígért

Velence új fejezetet nyitott a turizmusban: a csodás olasz turistaparadicsom lett a világ első városa, amely csütörtökön bevezette a turisták számára a fizetős rendszert, hogy ezzel próbálja ritkítani a csatornáin tolongó tömegeket, de a díj tiltakozást váltott ki néhány lakos részéről, akik azt mondták, hogy nem akarnak egy vidámparkban élni.

Két hetet adtak, hogy csökkentsék az üzemanyagárakat

Nagy Márton közölte a kormány döntését: két hetet adott a kabinet a MÁSZ tagjainak, hogy önkéntesen a régiós átlag szintjére csökkentsék az üzemanyagárakat.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.