Hirdetés
Kezdőlap Hírek Foci. Árbevételi TOP-lista: 1. Barcelona 2. Bayern 3. Manchester City
No menu items!

Foci. Árbevételi TOP-lista: 1. Barcelona 2. Bayern 3. Manchester City

A Barcelona tavaly 689 millió euró ( 224 milliárd forint) bevétellel vezeti a legnagyobb európai labdarúgóligák bajnokainak árbevételi kistáját, noha a Manchester City rendelkezik a legértékesebb játékosállománnyal. A KPMG  kutatása a foci-biznisz adatait vizsgálta. 

“A legnagyobb európai labdarúgó klubok működése egyre inkább a szórakoztatóipari vállalatokéra hasonlít: világmárkát építenek, nézőket és rajongókat csábítva el a világ minden tájáról” – így összegezhető az elemzés eredménye a KPMG.

A KPMG Budapesten működő Football Benchmark csapata az évről évre megismételt, a bajnokcsapatok üzleti eredményeit elemző kutatásában a 2017/18-as szezon nyolc bajnokát (Barcelona, Bayern München, Porto, Galatasaray, Juventus, Manchester City, Paris Saint-Germain, PSV Eindhoven) értékelte.

A legnagyobb árbevétel a Barcelonáé

A csapatok közül 689 millió euróval a Barcelona érte el a legnagyobb (transzferek nélkül számított) árbevételt, a spanyol együttest a Bayern követi 596 millióval, majd a Manchester City 568 millió euróval.

A legnagyobb árbevételnövekedést (19 százalék) a Galatasaray produkálta. A nyolcból hat csapat árbevétele emelkedett 2018-ban, a két kivételnél (Juventus, Eindhoven) elsősorban azért nem, mert nem jutott elég messzire a nemzetközi kupákban.

“Figyelemre méltó tendencia, hogy a teljes árbevételen belül a top nyolc csapatból hat esetében a legnagyobb szeletet a kereskedelmi bevételek jelentik, sőt, a két kivételnél (Juventus és Porto) is rekord mértékben bővült ez a terület. Ebben egyébként a Bayern München teljesített a legjobban, 316 millió eurónyi kereskedelmi bevételt termelt 2018-ban” – áll a tanulmányban.

A legértékesebb játékosállomány Manchester City-é

A felmérés szerint az előző év bajnokai közül a Manchester City rendelkezik a legértékesebb játékosállománnyal (squad value, 1,182 millió euró), a Barcelona a második (1,101 millió euro), a PSG a harmadik (896 millió euró).

Más a sorrend a klubok cégértékét (enterprise value) tekintve: az értékelésben szereplő bajnokcsapatok közül a Barcelona 2,783 millió euróval a legértékesebb klub a Bayern München (2,552 millió euró) és a Manchester City (2,160 millió euró) előtt – írja az MTI.

Ugyanakkor, mivel legutóbb nem lettek bajnokok, a jelenlegi értékelésben nem szerepel sem a Manchester United, sem a Real Madrid, holott a cégértéket tekintve továbbra is ők állnak a csúcson: a Manchester United a legértékesebb klub a világon (3,255 millió euró) megelőzve a Real Madridot (2,920 millió euró).

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.