Hirdetés
Kezdőlap Tech Az okos technológiák fejlesztői aggódnak: áldják vagy átkozzák majd neveiket?
No menu items!

Az okos technológiák fejlesztői aggódnak: áldják vagy átkozzák majd neveiket?

A The New York Times Economy oknyomozó riportja

Nem várt érdeklődéssel és egyre fokozódó ellenállással találják szembe magukat az Egyesült Államok technológiai iparának vezető nagyvállalatai.

A Google, a Microsoft és az Amazon saját dolgozói, fejlesztő mérnökei szeretnék tudni, hogy mire is használják fel a high-tech mogulok az alkalmazottaik által kifejlesztett technológiákat?

A szakemberek egyenest választ várnának arra, hogy vajon a tudtuk és beleegyezésük nélkül Kína használja majd cenzúrázásra vagy megfigyelésre a fejlesztéseiket, esetleg a saját kormányuk öl majd embereket az okos technológiákkal a különböző titkos katonai projektjei során? – ezt a kényes kérdést járják körbe a The New York Times gazdasági kiadásának oknyomozó újságírói.

Kate Conger és Cade Metz megszólaltatja többek között a Google egyik volt vezető fejlesztőmérnökét, de idéz a világhíres Stanford M.I.T. egyetem 100 diákja, továbbá más vezető egyetemek hallgatói által szerkesztett memorandumból is, amelyben a diákok bojkottálják a Google állásinterjúit, ha nem hagy fel egy szigorúan titkos kormányprogramban való részvételével. Hangsúlyozzák, hogy ellenzik a fejlett technológiák fegyverként való felhasználását.

A Google az újságírók szerint mindössze annyit válaszolt a kiáltványra, hogy „nem kívánja megújítani a szerződést, ha az majd lejár.”

Nem véletlenül gondolják így a diákok – derül ki a cikkből – hiszen a Clarifai nevű New York-i mesterséges intelligenciát fejlesztő start-up cégtől kiszivárgott információk szerint, az „elemzés”,  „megfigyelés” illetve „életmentés” hangzatos kifejezésekkel beharangozott, Project Maven kódnevű kormányprogram zárt körű megbeszélésén, kertelés nélkül emberek meggyilkolásáról beszélt a Védelmi Minisztérium képviselője.

A megbeszélés után az egyik mérnök azonnal felmondott. Mint a cikkben megszólaltatott szakemberek elmondják, az az alapvető problémájuk, hogy soha nem lehetnek biztosak abban, hogy a fejlesztéseik nem kerülnek bele a különböző titkos programokba.

A nagy high-tech vállalatok vezetői, illetve szóvivői vagy nem kommentálták az újságírók kérdéseit, vagy válaszként mellébeszéltek.

„Mindig is voltak titkos programjaink.(…)Azt hiszem, sokszor előfordulnak viták, különböző események, amikor emberek egy munka kutatófázisában tartanak, így egy ilyen helyzetben teljességgel átláthatóvá tenni valamit, az problémákat okozhat.” – egy, a The New York Times-hoz augusztusban eljuttatott belső feljegyzés szerint, így kommentálta az eseményeket Sundar Pichai a Google vezérigazgatója, a zárt körű vezetőségi megbeszélésükön.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ingyen dolgozott, most elképzelhetetlenül nagy fizetést kaphat a Tesla vezér

A Tesla arra kéri a befektetőket, hogy hagyják jóvá Elon Musk 56 milliárd dolláros (!) bércsomagját.

Jó hír a légi utazóknak: nagyot nő a Ryanair flottája a nyáron

A Ryanair tovább bővíti flottáját azzal, hogy 40 új Boeing repülőgép leszállítására számít július közepéig

Oroszország a fejlett országoknál jobban növekedhet 2024-ben

A Reuters múlt havi közvélemény-kutatása szerint az orosz központi bank várhatóan 16%-on tartja irányadó kamatát a következő, április 26-i kamatmeghatározó ülésén. A Reuters által megkérdezett elemzők 2024 végére 12,5%-on várják a kamatlábakat

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.
Hirdetés

Hírek

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.