Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Hitelminősítés - Oroszországot újra befektetésre ajánlja a Moody's
No menu items!

Hitelminősítés – Oroszországot újra befektetésre ajánlja a Moody’s

Újra befektetési ajánlású kategóriába helyezte Oroszországot a Moody’s, elsősorban az orosz közfinanszírozási rendszer és a külső fizetési mérőszámok megerősítésére tett kormányzati intézkedésekkel indokolva a döntést.

A nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy az eddigi “Ba1”-ről egy fokozattal “Baa3”-ra javította az orosz szuverén besorolást. A cég a rövid lejáratú államadósság-szolgálati kötelezettségek minősítését egyidejűleg “Prime-3 (P-3)”-ra javította az eddigi “Not Prime (NP)”-ról.

A “Baa3” besorolás a Moody’s módszertanában a befektetésre ajánlott államadós-minősítési kategória alapszintje.

A cég az osztályzatjavításokkal egy időben az eddigi pozitívról stabilra módosította az orosz besorolások kilátását.

A Moody’s pénteki lépése nyomán immár mindhárom globális piacvezető hitelminősítő befektetési ajánlású besorolással tartja nyilván az orosz államadósságot.
A Standard & Poor’s pénzügyi szolgáltató csoport globális adósminősítésekért felelős részlege (S&P Global Ratings) tavaly februárban javította a devizában fennálló hosszú és rövid lejáratú orosz szuverén adósságkötelezettségek osztályzatát az addigi “BB plusz/B”-ről egy fokozattal “BBB mínusz/A-3”-ra, a Fitch Ratings pedig már korábban is a befektetési kategóriában tartotta nyilván Oroszországot, szintén “BBB mínusz” hosszú távú besorolással.

Az S&P és a Fitch "BBB mínusz" minősítése azonos a Moody's "Baa3" osztályzati jelölésével.

Az orosz államadós-besorolás péntek esti felminősítéséhez fűzött elemzésében a Moody’s kiemeli azt a véleményét, hogy az orosz szakpolitikai intézményrendszer hatékony irányításával sikerült korlátok között tartani a csökkenő olajárakból és a nemzetközi szankciókból eredő kettős sokk negatív gazdasági és pénzügyi hatásait.

Az elemzés szerint az osztályzatjavítás fő tényezője az volt, hogy a Moody’s megítélése szerint érdemben csökkent Oroszország sérülékenysége az ilyen jellegű sokkoktól, és így e sérülékenység már nem korlátozza a szuverén besorolás mozgásterét a befektetési kategória alatti osztályzati sávra.

A Moody’s véleménye szerint ez azt is jelenti, hogy a valószínűsíthető újabb szankciók hatásait – amelyek a következő hónapokban a legvalószínűbb forrásai lesznek a külső sokkoknak – sikerül majd olyan mértékben kordában tartani, hogy ezek a büntetőintézkedések nem okoznak érdemi kárt Oroszország szuverén adósprofiljában.

Oroszország külső finanszírozási helyzete robusztusabb, mint egy évvel ezelőtt, és bizonyos értelemben erősebb, mint 2014-ben volt, amikor a kezdeti külső sokkok elérték az orosz gazdaságot.

Az orosz jegybank devizatartalékai a külső adósság 80 százalékát fedezik; e fedezeti arány 2014-ben 57 százalék volt - áll a Moody's elemzésében.

Jóllehet a tőkekiáramlás – beleértve a nettó külső adósságszolgálati teljesítéseket – nőtt tavaly, e kiáramlásnál nagyobb mértékű fedezetet nyújtott a folyómérleg-többlet, amely 115 milliárd dollárra, az orosz hazai össztermék 7 százalékára bővült 2018-ban.

Ehhez jelentősen hozzájárult a magasabb olajár és az olajszektoron kívüli erőteljes exportteljesítmény is – hangsúlyozza elemzésében a hitelminősítő. /MTI/

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,

Német Turisztikai Hivatal: A beutazó turizmus 7,8 %-kal nőtt

Az év kezdetétől február végéig 9,4 millió nemzetközi vendégéjszakát jelentettek a legalább tíz ággyal rendelkező szálláshelyek – ez az előző év ugyanezen időszakához képest 7,8 százalékos növekedésnek felel meg.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.