Hirdetés
Kezdőlap Hírek Huawei: változatlan cél a világelső Samsung megelőzése
No menu items!

Huawei: változatlan cél a világelső Samsung megelőzése

Az amerikai szankciók miatt a tervezettnél kissé később lesz a Huawei a világ legnagyobb okostelefon gyártója a cégvezetés szerint. A kínai cég jelenleg a második a Samsung után az okostelefonok világpiacán.

“Ha nem jön közbe semmi váratlan esemény, az idei év végére már a világ legnagyobb okostelefon gyártója lettünk volna” – jelentette ki Shao Yang, a kínai konszern fogyasztói üzletágának stratégiai igazgatója a sanghaji Consumer Electronics Show kiállítás- és vásáron. “Ez most egy kicsit tovább fog tartani” – tette hozzá. Közölte: a Huawei jelenleg napi 500-600 ezer okostelefont értékesít.

Az amerikai adminisztráció az elmúlt hónapban léptetett életbe szankciókat a Huawei ellen mobil hálózati berendezései biztonsági kockázataira hivatkozva. A washingtoni kereskedelmi minisztérium ennek keretében amerikai vállalatoknak megtiltotta alkatrészek és szolgáltatások eladását a Huawei számára.

A Huawei tavaly előzte meg az Apple-t és foglalta el a második helyet a dél-koreai Samsung mögött az okostelefon eladásokban. A kínai cég az idén januárban jelentette be, hogy a negyedik negyedévre a világ legnagyobb okostelefon forgalmazójává válhat még az amerikai piac nélkül is.

Az idei első negyedévben már a hatodik egymást követő negyedévben csökkent a világpiaci okostelefon forgalom az amerikai IDC informatikai és távközlési piackutató vállalat kimutatása szerint. A piackutató szerint csak egyetlen dobogós gyártó, a Huawei tudta növelni eladásait, 50,3 százalékkal 59,1 millió készülékre. A kínai cég piaci részesedése eközben 11,8 százalékról 19 százalékra ugrott.

A Kínában piacvezető Huawei világszinten is átvenné a koreai Samsung helyét. azüzlet.hu
A Kínában piacvezető Huawei világszinten is átvenné a Samsung helyét az okostelefonok piacán

A piacvezető továbbra is a Samsung maradt az első negyedévben is. A dél-koreai vállalat ugyanakkor 8,1 százalékkal kevesebb, 71,9 millió készüléket adott el, a piaci részesedése 23,5 százalékról 23,1 százalékra mérséklődött.

A lista harmadik helyén az Apple állt az első negyedévben, amikor az eladott készülékeinek a száma 30,2 százalékkal, 36,4 millióra esett, piaci részesedése pedig 15,7 százalékról 11,7 százalékra csökkent.

A kínai belső okostelefon piacon a Huawei piacvezető. Az idei első negyedévben az öt legnagyobb szereplő közül csak a Huawei növelte eladásait, 41 százalékkal 29,9 millióra. Kínai piaci részesedése ezzel rekordra, 34 százalékra emelkedett a 2018 első negyedévi 23,4 százalékról.

A Huawei Technologies 2018-ban 721,2 milliárd jüan (105 milliárd dollár), az előző évinél 19,5 százalékkal magasabb értékesítési árbevétel mellett 50,3 milliárd jüan nettó nyereséget ért el, ami 25 százalékos növekedés.

A legnagyobb növekedést tavaly a konszern forgalmának 48 százalékát adó fogyasztási üzletág érte el, 45,1 százalékosat (348,9 milliárd jüan).

A Huawei tavaly 206 millió okostelefont értékesített és 100 millió egyéb készüléket. Az okostelefonok eladása 35 százalékkal, a táblagépeké 14 százalékkal, a személyi számítógépeké 335 százalékkal, a viselhető készülékeké 120 százalékkal, a dolgok internetéhez (IoT) csatlakoztatott okos készülékek értékesítése pedig 39 százalékkal növekedett.

A Reuters hírügynökség által idézett elemzők szerint a Huawei okostelefon eladásai akár egy negyedével is csökkenhetnek az idén az amerikai szankciók miatt. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.