Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Ipar - Hét irányvonal a növekedési ütem fenntartására
No menu items!

Ipar – Hét irányvonal a növekedési ütem fenntartására

A visegrádi országokkal és Romániával összevetve 2014 óta Magyarországon bővült a legnagyobb ütemben, 30 százalékkal az ipar teljesítménye. A növekedési ütem fenntartása érdekében a kormány hét stratégiai irányvonalat fogalmazott meg – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

György László elmondta: kiválasztották azokat a stratégiai iparágakat, amelyek kitörési pontot jelentenek a magyar ipar számára. Kép: MTI/Kovács Attila

Az Ipar Napjai 2019 című nemzetközi kiállítást megnyitó György László szerint a kiemelkedő eredmény többek között annak köszönhető, hogy Magyarországon politikai stabilitás és biztonság van, az elmúlt években rendbe tették az ország pénzügyeit, így a magyar gazdaság stabilabb és ütésállóbb lett mint 2010-ben volt. A legfontosabb tényezőnek pedig a magyar kreativitást és a szorgalmat nevezte.

Az ipar bővülésében fontos szerepet játszott, hogy az országban jól működik a beruházásösztönző rendszer, és Magyarország a régióban fejlettnek számító infrastruktúrával rendelkezik.

György László kiemelte, a világ élvonalába tartozó kutatásokat és ipari üzemeket sikerült Magyarországra hozni. Példaként a szegedi lézerközpontot, a zalaegerszegi jármű tesztpályát és a BMW debreceni beruházását említette.

Az ipar növekedési ütemének fenntartása érdekében a kormány és azon belül az ITM hét stratégiai irányvonalat fogalmazott meg, amelyek kiterjednek a magyar mikro, kis- és közepes vállalkozások támogatására, a szakképzés fejlesztésére és az infrastruktúra bővítésére is.

György László az irányvonalak közül elsőként a modern mintaüzemek fejlesztését említette. Az államtitkár szerint itt az a cél, hogy 6-12 hónapon belül minden szegmensben létesüljön egy-egy mintaüzem, ahol a mikro kis- és közepes vállalkozások gyakorlatban tekinthetik meg az ipar 4.0 fejlesztéseit.

Közölte, kiválasztották azokat a stratégiai iparágakat, amelyek kitörési pontot jelentenek a magyar ipar számára, példaként az élelmiszer-gazdaságot, az építésgazdaságot, az egészséggazdaságot és a kreatív ipart említette.

Az ipar további bővítésének irányvonalairól megjegyezte, hogy olyan egyetemi, inkubációs ökoszisztémát akarnak fejleszteni, amelyek a magyar kkv-knak biztosít lehetőséget arra, hogy kapcsolatba lépjenek a nagyvállalatokkal és a nemzetközi piacokkal. A szak- és a felnőttképzést pedig úgy alakítják majd át, hogy a képzési rendszerek választ adjanak  a munkaerőpiac 21. századi kihívásira.

A következő időszakban olyan pénzügyi rendszert fejlesztenek, amely az innovatív magyar vállalkozásoknak segít megőrizni magyar jellegüket. György László szerint erre azért van szükség, hogy ezekben az innovatív magyar vállalkozásokban azután is megmaradjon a magyar hozzáadott érték, hogy külföldi befektetők felvásárolják ezeket a magyar cégeket.

Környezeti értelemben fenntartható energetikai és hulladékgazdálkodási rendszereket fejlesztenek és nagy hangsúlyt helyeznek az infrastruktúra további bővítésére is, amilyen például a gyorsforgalmi úthálózat további kiépítése – jelentette ki az ITM államtitkára. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 

Tőkeprogramokkal segítik a a vállalkozások fejlesztését

A Nemzeti Tőkeholding Zrt. (NTH) és tulajdonosi joggyakorlója, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közös célja, hogy hozzájáruljon a befektetési környezet javításához, a vállalatok tőkeellátottságának növelésével ösztönözze a gazdaság fejlődését.

A kormány felszólítása az üzemanyag-kereskedőkhöz

A kormány a családok védelme érdekben újra nyomatékosan kér minden üzemanyag-kereskedőt, hogy a régiós árakat a lehető legrövidebb időn belül érjék el
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.