Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág ITM: a kkv-k fejlesztése a gazdasági növekedés záloga
No menu items!

ITM: a kkv-k fejlesztése a gazdasági növekedés záloga

Fejleszteni kell a kis- és közepes vállalkozásokat, növelni kell a hatékonyságukat, a magyar gazdaság növekedésének fenntartása érdekében. Ebben a folyamatban pedig fontos szerepet játszik a kkv-k munkavállalóinak a képzése – mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára.

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) által indított “Munkahelyi képzések támogatása mikro, kis- és középvállalatok és nagyvállalatok munkavállalói számára” című projekt pedig pont a dolgozók képzésére nyújt lehetőséget – fogalmazott a helyettes államtitkár.

Az MTI jelentése szerint Pölöskei Gáborné kiemelte, Magyarországon a gazdaság nagy részét a kkv-k adják, amelyek egyúttal a nagyvállalkozások beszállítói is, éppen ezért nem csupán az államnak, de a nagyvállalkozásoknak is érdeke, hogy a beszállítóik könnyedén tudjanak technológiát váltani, tudjanak alkalmazkodni az újításokhoz.

Az NSZFH által irányított projekt pont abban nyújt segítséget, hogyan tudják a nagyvállalatok munkavállalóik számára tartott képzésekbe bevonni beszállítói partnereik (kkv-k) dolgozóit.

A helyettes államtitkár szerint ezek a képzések az élethosszig tartó tanulás eszméjét erősítik az emberekben. Az élethosszig tartó tanulás szellemiségének elterjesztése miatt helyez nagy hangsúlyt a kormány a felnőttképzés átalakítására, hogy rugalmasabbá tegye azt.

Csontos Dávid, az NSZFH projektirányítási főigazgató-helyettese elmondta, hogy a projekt a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (Ginop), a hivatal, az ITM és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) konzorciumában valósul meg. A vállalkozások munkavállalóinak képzésére szánt, vissza nem térítendő 2,7 milliárd forintos európai uniós támogatás forrását az Európai Szociális Alap és a magyar költségvetés társfinanszírozásban biztosítja.

A projekt a gazdaság versenyképességének megőrzését, a vállalkozások versenyképességének támogatását szolgálja, illetve az a célja, hogy hozzájáruljon a munkaerőpiac igényeinek megfelelő képzettséggel és kompetenciákkal rendelkező munkavállalók képzéséhez – mondta a hivatal projektirányítási főigazgató-helyettese.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Folyamatosak a szakmai és szakértői egyeztetések az otthonfelújítási programról

A kamatmentes hiteltermék a háztartások önerejével együtt akár 7 milliós beruházással járul hozzá a családok otthonának felújításához.

Tervezhető jövőképet biztosít a fiataloknak az agrárszakképzés

Az agrárszakképzésben tanulók száma meghaladja a 20 ezer főt, ami azt jelenti, hogy a fiatalok vonzónak találják a modernizált mezőgazdaságot.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

Az elektromos autóipari forradalom határozza meg a világgazdaság következő éveit

A kínai autóipari vállalatok egyre sikeresebben értékesítik elektromos modelljeiket az európai piacokon
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.