Hirdetés
Kezdőlap Hírek Légiforgalom Európában: egymilliárdnál is több utas repült tavaly
No menu items!

Légiforgalom Európában: egymilliárdnál is több utas repült tavaly

Az európai légi utasforgalom átlépte az egymilliárdot, Magyarországon  pedig több mint 13 millió légiutas fordult meg 2017-ben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat közzétett kimutatása szerint.

Tavaly 1,043 milliárd utast szállított a légiforgalom az Európai Unióban, 7 százalékkal, 70,5 millióval többet, mint 2016-ban és 39 százalékkal többet, mint 2009-ben. A légiutas-forgalom folyamatosan növekedett az EU-ban 2009 óta.

A 2017-es légiutas-forgalom 47 százalékát az unión belüli forgalom adta, 36 százalékát pedig az unión kívüli. Az egyes uniós országokon belüli légiforgalom a teljes forgalom 17 százalékát adta.

A legnagyobb polgári légiforgalmat tavaly Nagy-Britannia repterei bonyolították 265 millió (+6,3 százalék) utassal. Németországban 212 millió (+5,8 százalék), Spanyolországban 210 millió (+8,2 százalék), Franciaországban 154 millió (+6,1 százalék), Olaszországban 144 millió (+7,3 százalék) utas fordult meg.

A legnagyobb növekedést a légi utasforgalomban Szlovéniában regisztrálták tavaly, 20 százalékosat, Luxembourgban, Észtországban, Bulgáriában és a Cseh Köztársaságban 19 százalék volt a növekedés, Romániában, Horvátországban és Máltán pedig 18 százalékos, Lengyelországban és Portugáliában 17 százalékos.

Magyarországon 13,350 millió légiutas fordult meg tavaly az Eurostat szerint, 14,5 százalékkal több mint 2016-ban. Magyarország unión belüli légi utasforgalma 10,605 millió volt tavaly, az unión kívüli pedig 2,745 millió.

Az EU legnagyobb utasforgalmat bonyolító reptere a London/Heatrow volt tavaly is, 78 millió utassal, 3 százalékkal többel mint 2016-ban. A Paris/Charles de Gaulle reptér 69 millió utast forgalmazott, 5 százalékkal többet az előző évinél.

Amsterdam/Schiphol utasforgalma 8 százalékkal 68 millióra, Frankfurt/Main forgalma 6 százalékkal 64 millióra, Madrid/Barajas forgalma 6 százalékkal 52 millióra nőtt tavaly.

A harminc legnagyobb európai reptér közül csak Berlin/Tegel és Roma/Fiumicino forgalma csökkent 4 és 2 százalékkal.

A harminc legnagyobb európai reptér között a legnagyobb forgalomnövekedést Warszawa/Chopina érte el, 23 százalékosat.

A legtöbb Európai Unión kívüli utast London/Heathrow kezelte tavaly, 46 milliót, a legtöbb unión belüli utast Amsterdam/Schiphol 41 milliót, a legtöbb országon belüli utast pedig Madrid/Bajaras, 15 milliót.

A Budapest/Liszt Ferenc reptéren 13,032 millió utas fordult meg tavaly, 14,6 százalékkal több mint 2016-ban. Ebből 10,319 millió unión belüli és 2,713 millió unión kívüli forgalomban.
Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az MNB 50 bázisponttal csökkentette a jegybanki alapkamatot

A nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság ugyanakkor romlott a márciusi kamatdöntés óta, a rövid távú európai kilátásokat főként lefelé mutató kockázatok határozzák meg.

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.