Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
No menu items!

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.

A londoni FTSE100 index 0,09 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,42 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,31 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,29 százalékos plusszal zárta a kereskedést.

Hétfőn az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások pozitív eredményei, valamint vállalati eredménybeszámolók is befolyásolták a befektetői kockázatvállalási hajlandóság alakulását. A piacok számára némi megnyugvást jelentett, hogy Donald Trump amerikai elnök elhalasztotta a kínai árukra kivetett vámok eredetileg március elsejére beharangozott emelését, ami azzal a reménnyel töltötte el a befektetőket, hogy a két ország közti kereskedelmi vita megoldása kézzelfogható közelségbe került.

Ágazati szinten a nap nyertese Európában az autóipar volt, a szektor részvény-árfolyamainak a kedvező kereskedelmi hírek adtak lendületet.

A nagyvállalatok között a nap egyik vesztese Európában 2,3 százalékos mínusszal a Bank of Ireland részvénye volt, miután a bank tavalyi utolsó negyedéves eredménye és idei profitvárakozása csalódást okozott a befektetők számára. A német Covestro vegyipari vállalat részvénye 3,2 százalékos veszteséggel zárta a kereskedést annak hírére, hogy negyedik negyedéves gyorsjelentése szerint a kemény piaci versenyhelyzet miatt nyeresége jelentősen csökkent, valamint a cég 2019-re vonatkozó előrejelzései is nyugtalanították a piaci szereplőket.

Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,59 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,49 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,61 százalék emelkedést jelzett.

Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2 dollár 30 cent (3,43 százalék) mínusszal, 64,94 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,30 százalékkal, 4,05 dollárral 1328,75 dollárra csökkent.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1344 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1354 dollár után.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Üzleti inkubátorok: kéz a kézben a KKV-val

Az üzleti inkubátor egy olyan szervezet, amely rendszerbe foglalja és élénkíti a sikeres vállalkozások létesítésének folyamatát, számukra átfogó és integrált szolgáltatások körét nyújtva.

Jó cégérnek nem kell reklám? Kevesebbet költenek a cégek reklámra

Az elmúlt másfél évtized alatt a magyarországi legnagyobb hirdetők az árbevételükhöz viszonyított médiavásárlási kiadásaikat harmadára csökkentették.

Családok életét befolyásolják a magas üzemanyagárak

A fogyasztók érzékenyen reagáltak az üzemanyagárak emelkedésére, amelynek hatására csökkent a kereslet.

MNB: a jelentős aranytartalék erősíti az ország stabilitását

Az MNB az aranytartalék bővítésével évekkel előzte meg nemcsak a nemzetközi trendet, de a régiós - a lengyel és a cseh - jegybankot is,.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.