Hirdetés
Kezdőlap Hírek Pompeo az olajipar támogatását kéri külpolitikájához
No menu items!

Pompeo az olajipar támogatását kéri külpolitikájához

Mike Pompeo amerikai külügyminiszter arra szólította fel az olajipart, hogy működjön együtt a Trump-kormányzattal az amerikai külpolitikai célok érvényesítése érdekében – különösen Ázsia és Európa térségében. Pompeo szerint ezzel a lépéssel büntetni tudják a világpolitika “rossz szereplőit”.

Az amerikai külügyminiszter a texasi Houstonban megrendezett CERAWeek konferencián szólalt fel. Ezen az eseményen évente összegyűlnek az amerikai energiaipar vezetői, energiaipari óriások, valamint a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tisztviselői, hogy megvitassák a globális energiafejlesztés kérdéseit.

Pompeo a világ legnagyobb energiaipari vállalatainak vezetőihez, illetve olajipari miniszterekhez címezte beszédét. Az amerikai külügyminiszter kiemelte, hogy az Egyesült Államok nemrégiben felfedezett palaolaj-készletei, illetve a rendelkezésre álló földgáz-készletei erősíthetik az ország külpolitikai pozícióit.

Az elmúlt hónapokban ugyanis az Egyesült Államok szigorú szankciókat léptetett életbe a világ két fontos olajtermelő országa, Venezuela és Irán ellen. Pompeo arról beszélt, hogy Washington minden rendelkezésére álló gazdasági eszközt bevethet a venezuelai helyzet kezelése érdekében.

Az Egyesült Államok a múlt évben újra szankciókat vezetett be Irán ellen is, az intézkedések érintik az iráni olajexportot is. A korlátozások révén az elmúlt hónapokban jelentősen csökkent az Iránból exportált kőolaj mennyisége. Az amerikai szankciók Irán nukleáris és ballisztikusratéka-programját, valamint regionális térnyerését hivatottak megfékezni. Az amerikai külügyminiszter kiemelte: “Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy az Iránból származó kőolajexportot nullára csökkentsük, amilyen hamar csak a piaci feltételek megengedik”.

Elhangzott az is, hogy az Egyesült Államok nagyobb exportlehetősége esélyt ad az országnak arra, hogy kielégítse más országok energiaigényét – például akik korábban az Egyesült Államok riválisaitól vásároltak.

Pompeo arról is beszélt, hogy nem szeretnék, ha európai szövetségeseik az orosz gáztól függjenek az Északi Áramlat 2 nevű projekten keresztül, ahogyan az Egyesült Államok sem akar a venezuelai olajtól függeni. Az Északi Áramlat-2 Oroszországot és Németországot hivatott összekötni.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.