Hirdetés
Kezdőlap Mozaik Tőzsde - Alig mozdultak nyitásban a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Alig mozdultak nyitásban a New York-i indexek

Alig mozdultak el a nyitásban a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtökön, a kockázatvállalási hajlandóságot visszafogja, hogy nem érkeztek újabb hírek az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások fejleményeiről, miközben a világgazdasági növekedés lassulása miatti aggodalmak erősödtek.  

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe és a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója egyaránt 0,02 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as mutató 0,02 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Washingtonban szerdán kezdődött meg az Egyesült Államok és Kína közötti legmagasabb rangú tárgyalások újabb, három napos fordulója a múlt heti pekingi egyeztetések után. Donald Trump amerikai elnök csütörtök délután fogadja a kínai főtárgyalót, Liu Ho miniszterelnök-helyettest. A felek közelednek a célegyenes felé, de nem valószínű, hogy megállapodásra jutnak a héten a Wall Street Journal értesülései szerint.

A befektetők optimizmusát letörte egy sor kedvezőtlen adat is. Németország ipari rendelésállománya februárban több mint két éve nem látott erős ütemben esett vissza, a vezető német gazdaságkutató intézetek pedig közös előrejelzésükben 1,9 százalékról 0,8 százalékra rontották az idei GDP-növekedés várható ütemét.

Az Egyesült Államokban szerdán közölt adatok szerint a szolgáltató szektor teljesítménye 19 havi mélypontra esett márciusban, és a vártnál is kevesebb munkahely létesült a magánszektorban. Az ADP intézet nyilvántartása szerint a foglalkoztatottak száma 129 ezerrel nőtt márciusban az előző havi 197 ezres növekedés után.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdék vegyesen teljesítenek. Csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,36 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,16 százalékos mínuszban, míg a frankfurti DAX-30 index 0,37 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1211 dollárt adtak, 0,21 százalékkal erősödött az amerikai deviza. A japán jenhez képest 0,06 százalékkal drágult a dollár, 111,54 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.

A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,07 százalékos pluszban, 69,36 dolláron, a májusi szállítású WTI pedig 0,21 százalékos mínuszban, 62,33 dolláron forgott délután fél négykor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,68 százalékkal, 1286,50 dollárra csökkent.

Szerdán mérsékelt nyereségekben zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,15 százalékkal, 26 218,13 pontra, az S&P 500-as mutató 0,21 százalékkal, 2873,40 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,60 százalékkal, 7895,55 pontra nőtt.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Itt az újabb árzuhanás a Teslánál

A Model S alapváltozata most 72 990 dollárba, a másik változata pedig 87 990 dollárba kerül. A Model X alapváltozata most 77 990 dollárba kerül, a másik változata pedig 92 900 dollárba.

Háborús helyzet vízözönnel: így változtattak útvonalat a légitársaságok

A United Airlines azt jelezte, hogy május 2-ig törli a Newarkból Tel Avivba közlekedő napi járatát, míg az Air Canada azt tette közzé, hogy június végéig szünetelteti a Tel Avivba és Tel Avivból induló járatait.

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.

Tovább fogynak a magánnyugdíjpénztárak, már csak kettő marad belőlük

A nyugdíjcélú megtakarítások utáni adójóváírások együttes összege legfeljebb évi 280 ezer forint lehet.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.