Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel indították a kereskedést a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel indították a kereskedést a New York-i indexek

Csökkenéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei pénteken, miután a vártnál gyengébb német és euróövezeti feldolgozóipari-menedzserindexek felkorbácsolták a globális növekedés lassulása miatti aggodalmakat.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,46 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,51 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,50 százalékos mínuszban indította a napot.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is borús a hangulat. Péntek délután fél háromkor a londoni FTSE-100 index 1,30 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,63 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 1,18 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1306 dollárt adtak, 0,64 százalékkal erősödött az amerikai deviza. A japán jenhez képest azonban 0,49 százalékkal gyengült a dollár, 110,25 jenen forgott.

A londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet felmérésének péntek délelőtt közölt előzetes adatai szerint a német feldolgozóipar beszerzésimenedzser-indexe (BMI) márciusban 44,7 pontra, 2012 augusztusa óta a legalacsonyabb szintre esett. Az euróövezet feldolgozóipari BMI-je is nagyot zuhant, 47,6 pontra, 2013 áprilisa óta a legalacsonyabbra.

“A számok az Európa és Kína közötti erős kapcsolatot mutatják. Kína gazdasága lassult, ami különösen érezhető ez az ipari termékek és az autók rendelésállományában, ez pedig Németországot aránytalanul sújtja” – mutatott rá Kim Forrest, egy pittsburghi brókercég vezető elemzője.

Hozzátette: az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve szerdán hozott döntései azt mutatják, nem hisz abban, hogy a világ gazdaságai elég erősek ahhoz, hogy folytatni tudja monetáris politikájának szigorítását. A Fed döntéshozói szerdán azt jelezték, hogy idén nem lesz kamatemelés, mivel az amerikai gazdaság gyorsan veszít lendületéből.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A legközelebbi, májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,36 százalékos mínuszban, 66,94 dolláron, a WTI pedig 1,25 százalékos veszteségben, 59,23 dolláron forgott péntek délután fél háromkor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,24 százalékkal, 1310,50 dollárra kúszott fel.

Csütörtökön emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,84 százalékkal, 25 962,51 pontra, az S&P 500-as mutató 1,09 százalékkal, 2854,88 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 1,42 százalékkal, 7838,96 pontra nőtt. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.