Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok hétfőn.

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 0,3 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index és a párizsi CAC-40 index pedig egyaránt 0,4 százalékkal eshet a nyitásban.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakult a kereskedés hétfőn, a kezdeti nyereségek veszteségbe fordultak át, párhuzamosan azzal, ahogy a 35 napig tartó részleges amerikai kormányzati leállás feloldását övező megkönnyebbülést felváltotta a közelgő amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások miatti óvatosság. Liu He kínai miniszterelnök-helyettes vezetésével január 30-31-én tárgyal Washingtonban népes delegáció.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,65 százalékos mínuszban zárt, a jen erősödése visszavetette a kockázatvállalási hangulatot, és a befektetők óvatosak, kivárnak a héten induló gyorsjelentési szezon miatt is. A dél-koreai Kospi 0,02 százalékos mínuszban zárt, míg az ausztráliai Sydneyben ünnepnap miatt zárva tartott a tőzsde. A sanghaji irányadó index 0,21 százalékos, a hongkongi Hang Seng pedig 0,10 százalékos mínuszban állt a záráshoz közeledve. Ugyanekkor Szingapúrban 0,01 százalékos nyereséget, Mumbaiban viszont 0,78 százalékos veszteséget mutatott a vezető tőzsdeindex.

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,03 százalékkal 504,66 pontra süllyedt, gyakorlatilag stagnált.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken azokra a hírekre, hogy amerikai vállalatok idén először növelték a fúrótornyok számát, a világ második legnagyobb olajfelhasználó országában, Kínában pedig csökkent az iparvállalatok nyeresége decemberben, már a második egymást követő hónapban, újabb jeleként a gazdasági növekedés lassulásának.

Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,06 százalékos mínuszban, 60,94 dolláron, a márciusi szállítású WTI pedig 1,14 százalékos veszteségben, 53,08 dolláron forgott hétfő reggel az ázsiai kereskedésben.
Pénteken London kivételével emelkedéssel zártak a főbb európai tőzsdeindexek.

A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,14 százalékkal, 6809,22 pontra csökkent, míg a frankfurti DAX-index 1,36 százalékkal, 11 281,79 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 1,11 százalékkal, 4925,82 pontra nőtt. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,61 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,54 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 1,18 százalékkal emelkedett. (MTI)

Elektromos cégautó vásárlás, flottaüzemeltetés. Szakmai konferencia konzultációs lehetőséggel 2024 március 21.-én. A 30 milliárdos kerettel megnyíló, elektromos cégautó beszerzést támogató pályázattal kapcsolatos információk, tanulságok. A KKV-ék számára is egyre meghatározóbb, már hatályos ESG törvény cégautó üzemeltetésre vonatkozó kérdésköre, az elektrifikáció rövid és hosszútávú hatásainak bemutatása.
További információ: https://azuzletkonferenciakozpont.hu

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A magyarok fizetési szokásai: a készpénz nem bírja a kártyák tempóját

A friss adatok szerint minden harmadik magyar bankkártyás ügyfél mobillal fizet, a kártyás vásárlások értéke pedig már a duplája a készpénzfelvételekének.

Limitnövelés, milliós tárgynyeremény: megy a licit a lakásbiztosítási piacon

lakásbiztosítási kampány alatt több százezres vásárlási utalványokat adnak, millió forintos tárgynyereményeket sorolnak.  

Adategyeztetést indít az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.

Az ellenőrzéshez személyi igazolványra és lakcímkártyára, valamint villany- és/vagy gázszámlára van szükség.

Zöldkötvényt bocsátott ki az MFB

Az MFB stratégiájának és működésének egyaránt szerves részét képezi a globális éghajlati célkitűzések, valamint a társadalmi hasznosságú célok támogatása.

Hírek

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint 3,3 százalékot gyengült az euróval, 4,2 százalékot gyengült a dollárral szemben és 0,2 százalékkal áll erősebben a svájci frank ellenében.

Még mindig a bootcamp-es junior fejlesztőké a jövő

Sokak számára lehet visszatartó erő az MI rohamléptékű terjeszkedése, és azért nem nyitnak komolyabban a programozói terület felé, mert félnek, hogy rövid idő alatt elveheti az MI a munkájukat.

Erősödött kissé szerda reggelre a forint

Erősödött kissé a forint szerda reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a keddi, közel másfél százalékos gyengülését követően.

Csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 494,13 pontos, 0,75 százalékos csökkenéssel 65 599,49 ponton zárt hétfőn.

Gazdaság

A magyarok fizetési szokásai: a készpénz nem bírja a kártyák tempóját

A friss adatok szerint minden harmadik magyar bankkártyás ügyfél mobillal fizet, a kártyás vásárlások értéke pedig már a duplája a készpénzfelvételekének.

A Zeina Hotels menedzser study tour a sikeres szezonért

A 2024-es sikerhez is elengedhetetlen, hogy a szállodalánc minden tagjának és minden részlegének kiemelkedően kell teljesítenie, miközben az elkötelezett munka mellett a kreatív, újító ötletekre is szükség van.

Februárban is nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

Februárban 4,3 százalékkal, 626 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, így az előző hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) tagjai 15 179 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban

A jegybank 14 millió forintra bírságolta a CIG Pannónia Életbiztosítót

A feltárt hiányosságok miatt szabta ki az MNB a 12,5 millió forint felügyeleti és a 1,5 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot a társaságra.