Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Jelentősen csökkentek a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók
No menu items!

Tőzsde – Jelentősen csökkentek a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók

Jelentős veszteségekben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, miután az Európai Bizottság és a brit jegybank is rontotta gazdasági növekedési előrejelzését a kereskedelmi feszültségek, a világgazdasági növekedés lassulása és a Brexit körüli bizonytalanságok közepette. 

A londoni FTSE-100 mutató 1,11 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 2,67 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,84 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. Milánóban 2,59 százalékkal, Madridban pedig 1,79 százalékkal csökkent az irányadó tőzsdemutató.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,49 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,41 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,93 százalékkal esett vissza.

A nap vesztesei az autógyártók voltak. A Fiat Chrysler olasz-amerikai vállalat 12 százalékos mínuszban zárt, miután a vártnál rosszabb szabad cashflow- és nyereség-előrejelzést tett közzé az idei évre vonatkozóan.

Az Európai Bizottság 0,6 százalékponttal 1,3 százalékra rontotta az euróövezet idei gazdasági növekedésének várható ütemét, a jövő évit pedig 0,1 százalékponttal 1,6 százalékra húzta le. Az unió egészére vonatkozó előrejelzést szintén lefelé módosították, az idei évre 1,5 százalékos növekedést várnak az ősszel valószínűsített 1,9 százalék helyett, a 2020-as prognózist pedig 1,8 százalékról 1,7 százalékra vitte le Brüsszel.

A Bank of England új inflációs jelentésében a brit hazai össztermék (GDP) idei növekedésére szóló előrejelzését az általa eddig várt 1,7 százalékról 1,2 százalékra, 2020-ra szóló GDP-növekedési prognózisát pedig 1,7 százalékról 1,5 százalékra rontotta. A jegybank egynegyedes esélyt lát arra, hogy a brit gazdaság az idei év második felében egy időre recesszióba kerül.

Újabb csapást mért a kockázatvállalási hangulatra, hogy Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági főtanácsadója a Fox televíziónak kijelentette, meglehetősen hosszú út vár még az Egyesült Államokra addig, amíg megköti az átfogó kereskedelmi megállapodást Kínával. Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter szerdán még arról beszélt, hogy a két ország képviselői megállapodásra szeretnének jutni a jövő héten, amikor Pekingben ülnek össze újabb egyeztetésekre.

A CNBC amerikai hírtelevízió értesülései szerint rendkívül valószínűtlen, hogy Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök találkozzon a 90 napos kereskedelmi tűzszünet lejártáig, március 1-ig. Ha eddig a határidőig nem jut megállapodásra a két fél, életbe lépnek azok a pótvámok, amelyeket eredetileg januárban vezettek volna be.

New Yorkban, az európai tőzsdezárás idején, a Dow Jones ipari átlag 1,32 százalékos, az S&P 500-as index 1,45 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,62 százalékos mínuszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára meredeken csökken.

Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,65 százalékos mínuszban, 61,03 dolláron, a márciusi WTI pedig 3,24 százalékos veszteségben, 52,26 dolláron forgott csütörtök este hat órakor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,05 százalékkal, 1313,70 dollárra csökkent.

Egy euróért 1,1355 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,08 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nálunk lesz a kínai Fiberhome legnagyobb európai bázisa

A vállalat modern beruházást hoz Kisbérre, ahol optikai kábeleket fog gyártani. A projekt értéke nyolcmilliárd forint, amelyhez az állam 15 százalékos pénzügyi támogatást biztosít,

A GVH figyelmeztette a Cup Revolutiont

A GVH az ügy kapcsán hangsúlyosan felhívja a vállalkozások figyelmét a reklámkommunikációjuk során alkalmazott környezetvédelmi, úgynevezett "zöld-állítások" megalapozottságára.

Folyamatosak a szakmai és szakértői egyeztetések az otthonfelújítási programról

A kamatmentes hiteltermék a háztartások önerejével együtt akár 7 milliós beruházással járul hozzá a családok otthonának felújításához.

Tervezhető jövőképet biztosít a fiataloknak az agrárszakképzés

Az agrárszakképzésben tanulók száma meghaladja a 20 ezer főt, ami azt jelenti, hogy a fiatalok vonzónak találják a modernizált mezőgazdaságot.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.