Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Mínuszban álltak az indexek New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Mínuszban álltak az indexek New Yorkban

Mínuszban, kis elmozdulással állatak a New York-i tőzsde irányadó indexei  kedd este.

Közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolc után a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,03 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,05 százalékos mínuszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,10 százalékos csökkenést jelzett.

Veszteséges kezdést követően minimális elmozdulással, mínuszban álltak este a New York-i tőzsde irányadó indexei. A befektetők óvatosak, miután Donald Trump amerikai elnök azt nyilatkozta az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokról, hogy az egyezmény nem bizonyosság, noha a megállapodás “nagyon-nagyon” közel van, és “nagyon hamar létrejöhet, vagy egyáltalán nem jön létre”.

A befektetők számára fontos volt az is, hogy Jerome Powell az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője keddi kongresszusi meghallgatásán a gazdasági bővülést veszélyeztető kockázatokra hívta fel a figyelmet. A kockázati tényezők közé sorolta a globális gazdasági növekedés lassulását, a pénzpiacok kilengését és a bizonytalan amerikai kereskedelmi politikát.

A Home Depot csaknem 2 százalékos mínuszban állt, miután a vállalat negyedéves eladási adatai csalódást keltettek a befektetők körében. Az Animal Planet csatornát is tulajdonló Discovery részvényárfolyama mintegy 4,5 százalékos mínuszban állt, miután negyedéves eredménye elmaradt a várakozásoktól. A Caterpillar részvényárfolyama pedig 2,3 százalékos veszteségben állt annak folytán, hogy a UBS leminősítette a vállalat részvényét.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára ellentétesen mozgott. Közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolc körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) 8 cent (0,14 százalék) csökkenéssel, 55,40 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 28 centes (0,43 százalék) pluszban, 65,19 dollár volt.

Az arany unciánkénti ára 0,12 százalékkal, 1,55 dollárral 1327,95 dollárra csökkent.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1379 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1366 dollár után.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megnyílt első éjjel-nappali posta Nyíregyházán

A Magyar Posta Zrt. további tizenkét helyszínen tervezi a postai szolgáltatások éjjel-nappali elérésének lehetőségét bevezetni, a szolgáltatást öt budapesti, valamint Szombathely, Tatabánya, Veszprém, Zalaegerszeg, Debrecen, Kecskemét és Miskolc postáján indítják el.

Ingyenes európai vonatbérletre pályázhatnak a 18 éves fiatalok

A hetedik éve rendkívüli népszerűségnek örvendő kezdeményezés keretében eddig összesen már több százezer európai fiatal utazhatta be Európát Interrail vasúti bérlettel - írták.

Német gazdasági döntéshozókkal tárgyalt Nagy Márton Németországban

Az egyeztetések középpontjában elsősorban a német gazdaság kilátásai és versenyképessége, valamint az autóipar, különös tekintettel az elektromos autógyártás jövője állt.

A kormány erősíti Magyarország gazdasági szuverenitását

Az iparági kiállítás segíti a kapcsolatépítést, azon csaknem hatvan cég fog bemutatkozni.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.