Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Mínuszban zártak a főbb európai piacok
No menu items!

Tőzsde – Mínuszban zártak a főbb európai piacok

Jelentős mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

A londoni FTSE-100 index 1,70 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,57 százalékos mínusszal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 1,60 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,81 százalékos mínusszal zárta a kereskedést.

Kedden az előző naphoz hasonlóan az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktusok eszkalálódása miatti aggodalmak fogták vissza a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot. Emellett negyedéves vállalati beszámolók is befolyásolták az árfolyamok alakulását. Az is rontott a hangulaton, hogy az Európai Bizottság kedden közzétett tavaszi gazdasági előrejelzése szerint Európa gazdasági növekedése, noha mérsékeltebb ütemben, de idén is folytatódik, azonban a vártnál tartósabbnak bizonyulhat a világszerte bevezetett protekcionista intézkedések kockázata és a világ GDP-növekedésének jelenlegi lassulása, különösen, ha a növekedés Kínában elmarad a várakozásoktól. A jelentés szerint Európában a kockázatok közé tartozik a megállapodás nélküli Brexit is.

Az európai nagyvállalatok között a nap egyik vesztese a német BMW autógyártó konszern volt, részvénye 2,4 százalékos veszteséggel zárt annak folytán, hogy jelentős eredménycsökkenést könyvelt el az első negyedévben a vállalat személygépkocsi üzletága a várható uniós kartellbírságra elkülönített milliárdos összeg miatt. A világ legnagyobb sörgyártója, a belga székhelyű Anheuser-Busch InBev is több mint 2,3 százalékos mínusszal zárta a kereskedést, miután első negyedéves profitja a várakozásoknál némileg szerényebb mértékben nőtt. A keddi kereskedés vesztese ágazati szinten a bankszektor volt.

Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,45 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,34 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,47 százalék csökkenést jelzett.

Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 80 cent (1,12 százalék) mínusszal, 70,44 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,14 százalékkal, 1,75 dollárral 1285,55 dollárra emelkedett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1173 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1184 dollár után. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.