Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Pozitív kezdés várható Európában
No menu items!

Tőzsde – Pozitív kezdés várható Európában

Felfelé korrigálhatják előző napi nagy veszteségeiket a keddi kereskedés kezdetén a főbb európai tőzsdeindexek.

A határidős indexjegyzések alapján a főbb árfolyammutatók, a londoni FTSE-100, a frankfurti DAX és a párizsi CAC-40 index 0,2-0,5 százalék erősödéssel nyithat.

Hétfőn nagy árfolyamveszteséggel fejezték be a kereskedést az európai tőzsdék az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek eszkalálódása miatt. Az Egyesült Államok a tárgyalások sikertelensége miatt a múlt hét végén 25 százalékra emelte 200 milliárd dollár forgalmi értékű kínai árucikk importvámját, amit Kína hétfőn hasonló lépéssel viszonzott.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 indexek 1,10 és 1,21 százalék veszteséggel zártak hétfőn, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 1,22 százalékkal esett. Londonban 0,55 százalékkal zárt alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 1,52 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 1,22 százalékkal csökkent. Madridban 0,78 százalékkal, Milánóban 1,35 százalékkal végzett alacsonyabban a tőzsdeindex hétfőn.

Európában a nap vesztesei a kereskedelmi hírekre különösen érzékenyen reagáló ágazatok voltak, így az autóipari cégek és a bányavállalatok. Az autógyártók és beszállítóik árfolyamának alakulását tükröző alindex 2,7 százalékkal csökkent.

A bankszektor almutatója 1,6 százalékkal csökkent. A legnagyobb német kereskedelmi bank, a Deutsche Bank árfolyama 2 százalékkal, az UBS svájci banké pedig 2,1 százalékkal csökkent, mert megfeneklettek tárgyalásaik a vagyonkezelési üzletáguk egyesítéséről amiatt, hogy nem tudtak megegyezni abban, melyikük tartja ellenőrzés alatt az új, egyesített vállalatot.

A Thyssenkrupp német iparvállalat árfolyama pedig több mint 8 százalékkal esett arra a hírre, hogy európai acélgyártó egysége mégsem olvad össze a Tata indiai acélvállalattal.

Az olajár emelkedett, a Brent 0,31 százalékkal hordónként 70,45 dollárra, a WTI 0,21 százalékkal 61,17 dollárra ment fel. Az olajár emelkedése mögött ellátási aggodalmak állnak, az emelkedés mértékét azonban az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktus korlátozza.

Az euró árfolyama 0,16 százalékkal 1,1240 dollárra erősödött, az arany ára 0,10 százalékkal 1300,45 dollárra csökkent, miután 1303,26 dollárnál egy havi csúcsot állított be. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az MNB 50 bázisponttal csökkentette a jegybanki alapkamatot

A nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság ugyanakkor romlott a márciusi kamatdöntés óta, a rövid távú európai kilátásokat főként lefelé mutató kockázatok határozzák meg.

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.