Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Vegyesen álltak az indexek New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Vegyesen álltak az indexek New Yorkban

Vegyesen álltak a New York-i tőzsde irányadó indexei szerda este.

Közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolc előtt a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,06 százalékos pluszban, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,10 százalékos mínuszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,19 százalékos csökkenést jelzett.

A befektetők várakozással tekintettek Donald Trump amerikai elnök közép-európai idő szerint szerda hajnalban megtartott évértékelő beszédére. Trump elnök beszéde az unió helyzetéről nem tartalmazott olyasmit, ami különösebben megmozgatta volna a piacokat, ez csalódást keltett, mert fontos gazdaságpolitikai bejelentéseket vártak. A befektetők hangulatát részben a negyedéves vállalati eredménybeszámolók befolyásolták.

A nap egyik nyertese mintegy 1,6 százalékos plusszal a General Motors (GM) volt, miután a vállalat a két évvel korábbi veszteség után a tavalyi évet már profittal zárta részben annak a hatására, hogy sikerült emelnie járműveinek az árát legnagyobb piacán, az Egyesült Államokban.

Az Anadarko Petroleum ugyanakkor több mint 6 százalékos veszteségben állt a várakozásoknál gyengébb negyedéves eredményeinek köszönhetően.

Az Electronic Arts (EA), a videojáték-ipar egyik vezető fejlesztő és kiadó cége volt a nap egyik legnagyobb vesztese, részvénye mintegy 12,7 százalékos mínuszban állt, miután az elemzők által vártnál kisebb lett a vállalat profitja és bevétele a december végével zárult negyedévben.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára a kezdeti csökkenés után emelkedést mutatott. Közép-európai idő szerint háromnegyed nyolc előtt a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónként (159 liter) 25 cent (0,47 százalék) emelkedéssel, 53,91 dolláron állt.

Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 49 centes (0,74 százalék) pluszban, 62,44 dollár volt.

Az arany unciánkénti ára 0,39 százalékkal, 5,15 dollárral 1314,05 dollárra csökkent.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1367 dollárt adtak a délután fél négy körül jegyzett 1,1386 dollár után.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Itt a spárga, ette már ma? – a megszokottnál korábban itt a szezon

Hazánkban mintegy 1437 hektáron foglalkoznak spárgatermesztéssel a gazdálkodók, ahonnan éves szinten mintegy 5000-5500 tonna termést takarítanak be.

Itt az újabb árzuhanás a Teslánál

A Model S alapváltozata most 72 990 dollárba, a másik változata pedig 87 990 dollárba kerül. A Model X alapváltozata most 77 990 dollárba kerül, a másik változata pedig 92 900 dollárba.

Háborús helyzet vízözönnel: így változtattak útvonalat a légitársaságok

A United Airlines azt jelezte, hogy május 2-ig törli a Newarkból Tel Avivba közlekedő napi járatát, míg az Air Canada azt tette közzé, hogy június végéig szünetelteti a Tel Avivba és Tel Avivból induló járatait.

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.