Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág A 4iG-é lett a Hungaro DigiTel
No menu items!

A 4iG-é lett a Hungaro DigiTel

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jóváhagyását követően lezárult az a többlépcsős folyamat, amelynek eredményeként a 4iG Nyrt. közvetett módon 75 százalékos többségi tulajdont szerzett a Hungaro DigiTel (HDT) Kft.-ben, a régió egyik meghatározó műholdas távközlési szolgáltatójában – közölte a 4iG.

A  korábbi bejelentéseknek megfelelően az Antenna Hungária Zrt. tulajdonrésze 25 százalékra csökkent a HDT-ben, az Alpac Capital kezelésébe tartozó Bartolomeu Investments Kft. pedig apportálja portfóliócége, a Portuguese Telecommunication Investments Kft. 100 százalékos üzletrészét a 4iG Nyrt.-be.

Az apport ellenértékét a vállalat zártkörű ázsiós alaptőkeemelés keretében, új részvények kibocsátásával egyenlíti ki.

Az elmúlt időszakban a HDT többségi tulajdonának megszerzése érdekében átvilágították és értékelték a céget, valamint kidolgozták az Antenna Hungária Zrt. üzletrészét érintő adásvételi, továbbá a 4iG Nyrt., és a nemzetközi hátterű Alpac Capital SA kezelésében működő Bartolomeu Investments Kft. közötti apportszerződést.

A Bartolomeu Invest birtokolja a Hungaro DigiTelben résztulajdonos Portuguese Telecommunication Investments (PTI) Kft.-t, amely társaság apportjával a Bartolomeu Investments a 4iG Nyrt. egyik részvényesévé, míg a 4iG a Hungaro DigiTel Kft. 75 százalékos közvetett tulajdonosává válik.

A PwC Magyarország üzletrész értékelésére vonatkozó szakértői jelentése alapján a PTI Kft. apportértékét a felek 3 milliárd 156 millió 126 forintban határozták meg, amelyet a 4iG Nyrt. zártkörű ázsiós alaptőke emelés keretében 5 207 921 darab, 20 forint név- és 606 forint kibocsátási értékű 4iG részvény forgalomba hozatalával egyenlít ki.

A részvénykibocsátással a Bartolomeu Investments 5,24 százalékos tulajdont szerez a 4iG Nyrt.-ben. A társaság kötelezettséget vállalt arra, hogy az alaptőke-emelés során a tulajdonába kerülő 4iG részvényeket a tőzsdei kereskedési rendszerbe történő bevezetésétől számított 1 évig nem értékesíti.

A Hungaro DigiTel többségi részesedésével és további tervezett akvizíciókkal a 4iG a távközlési iparág egyik meghatározó magyarországi szereplőjévé válhat. A HDT akvizíciója támogatja a vállalat fejlesztéseit és erős alapot nyújthat a régiós terjeszkedéshez. A 4iG számára az egyik stratégiai növekedési terület a telekommunikáció, illetve a távközlési infrastruktúra, ezeken a területeken jól tervezhető, hosszú távú szerződésekkel növelheti a vállalat folyamatos árbevételeinek arányát – áll a közleményben.

A Hungaro DigiTel Kft. Magyarország vezető, és a térség egyik meghatározó, saját infrastruktúrával (földi műholdas feladóállomással is) rendelkező távközlési szolgáltatója. A cég magas színvonalú telekommunikációs megoldásokat kínál – távközlési hálózatok kiépítését, felügyeletét és üzemeltetését végzi – műholdas technológiákkal. A Magyarországon egyedülálló műholdas kommunikációs szolgáltatásokat nyújtó társaság 2020. évi árbevétele megközelítette a 4,9 milliárd forintot, EBITDA-ja 3,1 milliárd forint volt. Megrendelői a magánszektor meghatározó társaságai (bankok, olajtársaságok, televíziós társaságok) és állami szervezetek.

A HDT számos nemzetközi szolgáltatótól bérel műholdkapacitásokat, a társaság jelenlegi igényeivel számolva is jelentős hasznosítója lehet az első magyar kereskedelmi műhold projekt, a tervek szerint 2024-től működő CarpathiaSat műholdnak – közölte a 4iG.

Korábbi tájékoztatásuk szerint az idén is jelentős, 20 százalék feletti bevételnövekedésre készül a 4iG Nyrt., míg hosszabb távon 10 százalék körüli bővülést valószínűsítenek. Az informatikai társaság tavalyi 57,3 milliárd forintos árbevétele 39 százalékkal, az 5 milliárd forintos EBITDA-ja (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredménye) 24 százalékkal nőtt éves alapon.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.