Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág A bitcoinnak szárnyakat adott a Facebook kriptovalutája
No menu items!

A bitcoinnak szárnyakat adott a Facebook kriptovalutája

Jelentősen emelkedett a legnagyobb kriptodevizák árfolyama a dollárhoz képest, miután a Facebook bejelentette kriptopénze, a libra 2020-as bevezetését.

Múlt hét hétfő óta csaknem 20 százalékkal drágult a bitcoin, a világ legnagyobb és legismertebb digitális devizája, amelynek árfolyama 2018 márciusa óta először ismét átlépte a tízezer dollárt.

A világ második és harmadik legnagyobb kriptodevizája, az ether és a ripple 15, illetve 18 százalékkal erősödött egy hét leforgása alatt, árfolyamuk 2018 augusztusa, illetve szeptembere óta a legerősebb szintre emelkedett.

Elemzők azzal magyarázták a kriptopénzek árfolyamának szárnyalását, hogy a Facebook múlt hét kedden hivatalossá tette Libra projektjét, hónapokig tartó piaci pletykákat lezárva ezzel.

A Facebook azt tervezi, hogy libra néven saját kriptodevizát hoz létre, és 2020 elején elindítja a Calibra nevű alkalmazáson keresztül igénybe vehető szolgáltatást, mivel 1,7 milliárd embernek nincs hagyományos bankszámlája.

A Bitcoin árfolyama 20 százalékot emelkedett a Libra bejelentése óta

Craig Erlam, az Oanda amerikai brókercég elemzője szerint a libra elindításának bejelentését övező nagy nyilvánosság a Facebook pénze által kínált legitimitással ötvözve fellelkesítette a kriptopénzek iránt érdeklődőket.

A libra, csakúgy mint a bitcoin és a kriptodevizák nagy többsége mögött a blokklánc technológia, egy virtuális és meghamisíthatatlan rendszer áll. Míg azonban a bitcoin teljesen egészében decentralizált, a librát száz partnervállalat együtt menedzseli, árfolyama számos devizához és más eszközhöz kötött lesz.

Az egyik széles körben elfogadott bitcoin árfolyamindex, a Coindesk indexe – amely a legnagyobb kereskedési platformok jegyzéseinek átlagát mutatja – az előző 24 órában mért napi minimumát 10 539,81 dolláron, a maximumát 11 307,69 dolláron érte el.

A bitcoin árfolyama 2017-ben látványosan – egy év alatt több mint ezer százalékkal – emelkedett, de rendkívül nagy kilengések mellett. Abban az évben, december 18-án 19 511 dolláron ért történelmi csúcsra ért a CoinDesk árfolyamindexe. Tavaly júniusban hatezer dolláron állt az árfolyam, ennek egyharmadát novemberben elveszítette. Utána pár hónapig 3500 és 4000 dollár között stagnált a bitcoin árfolyama, mígnem áprilisban megmagyarázhatatlan módon újra emelkedésnek indult.

Egyes elemzők szerint a kriptodevizák iránti befektetői érdeklődés nem tűnt el az első buborék kipukkanásakor, hanem egyszerűen kivárásra rendezkedtek be, az újabb buborék felfúvódására várva. Más elemzők szerint a bitcoin és más kriptopénzek annak is köszönhetik erősödésüket, hogy a nagy jegybankok lazítási szándékainak jelzése erősen növelte a pénzbőséget a pénzpiacokon. Neil Wilson, a Markets.com elemzője nagyon is elképzelhetőnek tartja, hogy újra 20 ezer dollár körüli szintre emelkedik a bitcoin árfolyama.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Itt a spárga, ette már ma? – a megszokottnál korábban itt a szezon

Hazánkban mintegy 1437 hektáron foglalkoznak spárgatermesztéssel a gazdálkodók, ahonnan éves szinten mintegy 5000-5500 tonna termést takarítanak be.

Itt az újabb árzuhanás a Teslánál

A Model S alapváltozata most 72 990 dollárba, a másik változata pedig 87 990 dollárba kerül. A Model X alapváltozata most 77 990 dollárba kerül, a másik változata pedig 92 900 dollárba.

Háborús helyzet vízözönnel: így változtattak útvonalat a légitársaságok

A United Airlines azt jelezte, hogy május 2-ig törli a Newarkból Tel Avivba közlekedő napi járatát, míg az Air Canada azt tette közzé, hogy június végéig szünetelteti a Tel Avivba és Tel Avivból induló járatait.

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.