Hirdetés
Kezdőlap Mozaik A Facebook-vezérnek távoznia kell?
No menu items!

A Facebook-vezérnek távoznia kell?

A Facebook első emberének visszalépését javasolja a The Washington Post kolumnistája.

Margaret Sullivan úgy véli, hogyha ez bekövetkezne, akkor ezt csak saját magának köszönhetné a 34 éves fiatalember, mert a viselt dolgaival hozzájárult a Facebook megroppanásához. Két fontos tényező miatt tartja indokoltnak  Zuckerberg távozását.

Az egyik a rágalomhadjáratokkal összekapcsolt álhírgyártás, amire  The New York Times oknyomozása derített fényt, a másik Facebookhoz kötődő botrány a The Washington Postban megjelent történet, egy Facebook oldal,  az Amerika Utolsó Védelmi Vonala címet viselő blog, amely a tényszerűséget hírből sem ismeri.

A kolumnista idézi a New York Magazine egyik újságíróját, aki a sorozatos botrányok miatt, mára egy az apokalipszis felé sodródó kormány nélküli hajóhoz hasonlította a Faceook-ot.

Margaret Sullivan a facebook vezér Zuckerberg vezetői képességeit is kétségbe vonja, kifejtve, hogy minden lehetséges hibát elkövetett, amit egy jó vezető soha nem tett volna. Mint írja, egy igazi vezető ha botrányba keveredik a cége, akkor nem bújik el és nem tagad a végtelenségig. Nem másokat hibáztat, és nem ködösít a  magyarázataiban.

Mint kiderül, többen a Facebook befektetői közül egyre vehemensebben sürgetik a vezetőváltást. Persze most még úgy tűnik beérnék azzal, hogy Zuckerberg ne üljön meg egy fenékkel két lovat, tehát vagy a vezérigazgatója, vagy az elnöke legyen a  társaságnak, ha pedig lemond az elnökségről, akkor nevezzen ki maga helyett egy független igazgatót az igazgatótanács irányítására.

Persze mindez nem lesz könnyű, derül ki a cikkből, hiszen a Facebook vezér a társaság részvényeinek a 60 százalékát birtokolja, és valójában azt csinál amit akar. Ráadásul esze ágában sincs lemondani. Hiszen a Facebook jelenleg egy 40 milliárd dollárt érő globális óriásvállalat, 2 milliárd felhaszálóval világszerte.

Az újságíró azonban rámutat arra, hogy a fiatal elnök-vezérigazgató az elmúlt napokban egyre inkább alul múlja önmagát, fenyegeti a sajtónak nyilatkozó alkalmazottait. Ezt már csak azért is pikánsnak tartja Margaret Sullivan, mert emlékeztet a Facebook jelmondatára, miszerint az átláthatóság a védjegyük.

Ha Zuckerberg valóban komolyan gondolja az általa mondottakat, miszerint „ vállalja a felelősséget a történtekért” akkor nem tehet mást, mint hogy távozik az elnöki posztjáról és egy szigorú belső átvilágítást kezdeményez. Továbbá átláthatóságot ad a média, a hírügynökségek számára.

Függetlenül attól, hogy megy vagy marad az elnök-vezérigazgató, a The Washington Post véleménycikke szerint minden eddiginél mélyebb válságban van a Facebook.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.