Hirdetés
Kezdőlap Hírek A japán söróriás sem tudta megmenteni Amerika első kézműves sörfőzdéjét
No menu items!

A japán söróriás sem tudta megmenteni Amerika első kézműves sörfőzdéjét

127 év után zár be a gyár. Kép forrása: Wikipedia

Végleg lehúzza a rolót az 1896-ban San Franciscóban alapított sörgyártó, amely Amerika első kézműves sörfőzdéjeként hirdeti magát.

Az Anchor Brewing Company az évek óta csökkenő eladásokra hivatkozva közölte, hogy beszünteti működését és felszámolja az üzletet. A japán sörgyártó óriás, a Sapporo, amely 2017-ben megvásárolta az Anchort, úgy nyilatkozott, hogy a márka újjáélesztésére tett erőfeszítések kudarcot vallottak.

Ez egy rendkívül nehéz döntés volt” – mondta Sam Singer, az Anchor Brewing szóvivője a BBC cikke szerint.

Elismerjük az Anchor fontosságát és történelmi jelentőségét San Francisco és a kézműves sörfőzés számára, de a világjárvány hatásai, az infláció, különösen San Franciscóban, és a rendkívül versenyképes piac miatt a vállalatnak nem maradt más választása, mint meghozni ezt a szomorú döntést a működés megszüntetéséről” – részletezte a döntés hátterét.

Amerikát egykor olyan sörgyártó óriások uralták, mint a Miller és az Anheuser-Busch. Az 1980-as évek óta azonban robbanásszerűen megnőtt a független sörgyártók száma.

Az Anchor, amelyet az aranyláz idején alapítottak, úttörője volt ennek a trendnek, és az 1980-as években többek között a San Francisco utcáin című krimisorozatnak köszönhetően San Franciscón kívül is ismertté vált.

Az Eater nevű élelmiszeripari weboldal szerint a sörgyártó arról volt ismert, hogy “buborékos, malátás, keserédes alternatívát kínál a vizes pilseni sörökkel szemben“, amelyek sokáig uralták a piacot.

A márka azonban, amely nagyrészt bárokban és éttermekben értékesített, az utóbbi időben nehézségekbe ütközött.

Tavaly 10 millió dolláros forgalmat bonyolított le, ami az előző évi 12 millió dollárhoz képest csökkenést jelentett a Sapporo szerint, amely 2017-ben 85 millió dollárért vásárolta meg a vállalatot, hogy bővítse jelenlétét az amerikai sörpiacon.

A Sapporo közölte, hogy a termékek megújításával és egyéb befektetésekkel próbálta élénkíteni az eladásokat, de nem tudta leküzdeni a világjárvány által az üzletre mért csapást.

Az Anchort jelentősen érintette az koronavírus-járvány hatása, és ez a hatás különösen elhúzódott San Francisco térségében. Ennek következtében az Anchor eladásai jelentősen csökkentek” – közölte a japán konszern, és figyelmeztette a befektetőket, hogy 43 millió dollár veszteséget szenved el a döntés miatt.

Az amerikai Sörfőzők Szövetsége szerint a kézműves sörök az USA-ban tavaly eladott sörök alig több mint 13%-át tették ki, értékben pedig az eladások nagyjából negyedét. A söripar azonban nyomás alatt van, mivel az előre csomagolt koktélok egyre népszerűbbek.

Az USA-ban tavaly 3%-kal csökkent az eladott sörök száma – közölte a Sörfőzők Szövetsége. A kis, független sörfőzdéknél az értékesítési volumen nagyjából stagnált.

Az Anchor, amely 60 napos felmondási időt adott a mintegy 60 alkalmazottjának, azt közölte, hogy az elmúlt években többször próbált vevőt találni, és továbbra is reméli, hogy a felszámolási eljárás során jelentkezik valaki.

Hozzátették, hogy a sörgyártás leállt, de július végéig folytatják a sör palackozását és forgalmazását Kaliforniában. A gyár sörözője is nyitva marad még, hogy a megmaradt készletet értékesítse.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

A júliusra elvárt szint felett a gáztárolói töltöttség

A jelenleg 4,5 milliárd köbméternyi készlet másfélszeresét teszi ki a tavalyi egész éves lakossági fogyasztásnak.

Idén 2,5, jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány

Ősztől a Konvergencia Programot az uniós gazdasági kormányzás reformja keretében felváltja a középtávú nemzeti fiskális strukturális terv,.

Most licitáljon több millió forintos arany ékszerekre a NAV oldalán

Több millió forintos arany ékszerekre is lehet licitálni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) oldalán.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Börtönben a Binance kriptovaluta volt főnöke

Az amerikai igazságügyi minisztérium az ügyet a kriptopénzeken belüli bűncselekmények elleni fellépés részeként indította, amelyek közül a legismertebb a Bitcoin.

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.