Hirdetés
Kezdőlap Edukáció A jó honlap gyors - mérési lehetőségek és megoldások
No menu items!

A jó honlap gyors – mérési lehetőségek és megoldások

A weboldal sebessége nem csak azt segíti elő, hogy a felhasználók kisebb arányban forduljanak vissza honlapunkról a betöltési idő közben, hanem a keresőoptimalizálásban is szerepet játszik. Adunk pár tanácsot, mire érdemes odafigyelni.

Illusztrációk: Pixabay

A jó honlap kritériumait felhasználói és keresőoptmalizálási szempontból egyaránt vizsgálnunk kell. Általában a két nézőpont fedi egymást és hasonló elemeket tartalmaz, mégis két tényezőre különös figyelmet kell fordítanunk manapság, ez pedig a mobilra optimalizálás és a weboldal gyorsasága. Most az utóbbi témával foglalkozunk átfogóbban.

Miért fontos?

Egyrészt a felhasználók nem szeretnek várni, ha egy honlap nem töltődik be pár másodperc alatt, akkor visszafordulnak és keresnek egy másikat. Különösen igaz ez a mobil oldalaknál. A látogatók fele elvárja, hogy kevesebb, mint 2 másodperc alatt betöltődjön a weblap.

Keresőoptimalizálási szempontból pedig alátámasztásként megemlítjük, hogy 2018. július 9-én bevezették a Google Speed Update algoritmust. Az asztali gépes betöltési sebesség eddig is rangsorolási tényező volt, most már azonban a mobil sebesség is jelentős szerepet játszik benne. A Google a kifejezetten lassú mobil oldalakat büntetni és hátrébb sorolja.

Hogyan ellenőrizzük?

A Google ingyenes eszközt is biztosít számunkra a weboldal sebesség ellenőrzéséhez, sőt módosítási javaslatokat ad, megbecsüli a megtakarítási időt. Továbbá a Google Analytics webhelysebességgel kapcsolatos adatait –csak úgy mint az összes többit– is érdemes tanulmányozni. Elemzéseket készíthetünk, nyomon követhetjük a változtatások hatását, és javaslatokat is kaphatunk a további javítások érdekében.

Mit tehetünk?

A weboldalunk gyorsasága érdekében oda kell figyelnünk számos tényezőre, melyeket már a weboldal kialakításakor figyelembe kell venni, de a későbbi javítások, módosítások alapjául is szolgálhatnak.

  • A túl sok különféle design elem és effekt lassíthatja az oldalt. Csak azokat használjuk, melyek tényleg szükségesek és hozzájárulnak a felhasználói élmény javításához!

  • A képekkel, videókkal kapcsolatban is igaz az állítás, mely szerint a kevesebb néha több. Persze jó, ha használjuk őket a vizualitás kedvéért, de gondoljuk át, mennyit töltünk fel közülük. Ezeket pedig tömörítsük, optimalizáljuk! Ne menjen a minőség rovására, viszont legyen a lehető legkisebb a fájl mérete, a gyorsabb betöltés érdekében!
  • WordPress oldalak esetén használhatunk ingyenes honlap sebesség gyorsító bővítményeket is, arra azonban figyeljünk, hogy ne alkalmazzunk felesleges bővítményeket, mert azok viszont lassítják az oldalt.
  • A szerver válaszideje is befolyásolja az oldalbetöltési sebességet. Éppen ezért válasszunk megbízható és gyors tárhely szolgáltatót!
  • Engedélyezzük a gyorsítótárazást, mely azt jelenti, hogy a felhasználó böngészője megjegyzi azokat az oldalakat, melyeken korábban járt, így a későbbiekben gyorsabban betöltődik, kisebb lesz az adatátvitel.

Attól, hogy egy oldal gyors, még nem jelenti azt, hogy jó is. Ez csupán egy a számos fontos tényező közül, melyre érdemes odafigyelni! Találjuk meg az egyensúlyt. A gyorsaság elérése ne menjen a design és a használhatóság rovására de fordítva sem! A megfelelő eredmény érdekében folyamatosan mérjünk és optimalizáljunk!

Csapó Gergely

Alapító és vezérigazgató

Rackhost Zrt.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Idén több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! programban

Idén 2373 helyszínen, több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! - Önkéntesen a Tiszta Magyarországért programban.

Kínán kívül dupla áron adja a villanyautót a BYD. Miért?

Miközben az amerikai és európai politikusok riadalmat keltettek, hogy a hazai autóiparukat tönkreteheti az olcsó kínai elektromos járművek hulláma, Kína vezető EV-gyártója, a BYD eddig mást lépett: az otthonihoz képest drasztikusan megemelte az exportárait ahelyett, hogy alulmúlta volna a külföldi riválisokat.

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.