Hirdetés
Kezdőlap Autó A koronavírus miatt a fiatalok is a saját autóra voksolnak
No menu items!

A koronavírus miatt a fiatalok is a saját autóra voksolnak

A vírusveszély az autómegosztással, a buszozással és a vonat használatával szemben felértékeli a saját gépkocsit, és még az autózás iránt kevésbé érdeklődő fiatalokat is közelebb hozhatja a saját autó vásárlásához Németországban, derül ki az egyik neves piackutató felméréséből.

Miközben egyre több jóslatot hallani arról, hogy a koronavírus miatt kirobbant gazdasági válság és az olcsó üzemanyag árak mennyire hátráltathatják a hagyományos meghajtásnál drágább elektromos autók térnyerését, a nürnbergi Puls piackutató legújabb felmérése, – amit a focus.de ismertetett -, egy nem várt új dimenziót is előre vetített. A fiatalok Nyugat-Európában még a Magyarországon megszokottnál is nagyobb mértékben a közösségi autózást részesítették előnyben, elfordultak az autóvásárlástól, miközben többen magától az autóvezetéstől is idegenkedtek.

A koronavírus veszélye miatt a német nagyvárosokban most jelentős mértékben visszaesett a tömegközlekedés kihasználtsága: márciusban például Münchenben és Berlinben 50 százalékkal csökkent az utasszám. A Puls felmérése pedig azt mutatta, hogy az emberek többsége saját autóra váltott át. Válaszadóik 86 százaléka mondta azt, hogy a jelenlegi helyzetben inkább saját járművét használja a tömegközlekedés helyett. Ami még ennél is érdekesebb: a 30 év alattiak 81 százaléka is ezt mondta, pedig a közvélemény kutatási adatok szerint nagy részük korábban feltételezhetően más járműhasználati modelleket választott, amit az is mutat, hogy a felmérésben résztvevők közül már csak 9 százalékot képviselnek azok akik az autómegosztásra voksolnak. A válaszok annyiban is jó hírt jelentenek az autógyártóknak, hogy a fiatalabbak körében ismét felerősödik a saját autó használata.

Sőt, a Puls kutatási publikációiból az is kiderül, hogy a fertőzés megelőzése nemcsak a meglévő saját autó használatát, hanem az új autók vásárlását is elősegíti, mert miközben a válaszadók 29 százaléka a jelenlegi bizonytalanság miatt ugyan elhalasztotta tervezett autóvásárlását, a koronakrízis a válaszadók nyolc százalékát ösztönözte autó vásárlására. Közülük, a fiatal válaszadók még ennél is nagyobb, 18 százalékos arányban jelezték, hogy átértékelve eddigi szokásaikat, már saját auto megvásárlásában is gondolkodnak.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.