Hirdetés
Kezdőlap Hírek A PM államtitkára a 2019-es adóváltozásokról
No menu items!

A PM államtitkára a 2019-es adóváltozásokról

A jövő évi adócsökkentések mértékéről, a kisvállalkozók áfamentességi határának megemeléséről, a hőkezelt tejek áfájának csökkentéséről, valamint a cafeteria-rendszer változásairól is beszélt a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára a Joint Venture Szövetség és a Raiffeisen adókonferenciáján.

Izer Norbert szerint az uniós tagállamok közül továbbra is Magyarország lehet a legnagyobb adócsökkentő, hiszen idén 290 milliárd forinttal, és várhatóan jövőre is több mint 200 milliárd forinttal mérsékli a közterheket.

A PM államtitkára a 2019-es adóintézkedések legnagyobb nyerteseinek a kisvállalkozókat nevezte, hiszen január 1-jétől 8 millió forintról 12 millió forintra nő a legkisebb vállalkozások áfamentessége. Az érintett cégek ezzel 10 milliárd forintot spórolnak és az adózásuk is egyszerűsödik, de több pénz marad a nyugdíjasoknál és az őket foglalkoztató társaságoknál is, köszönhetően annak, hogy az öregségi nyugdíj mellett dolgozókat csak a 15 százalékos személyi-jövedelemadó terheli januártól.

Izer Norbert arra számít, hogy további 40 milliárd forintot hagy az érintetteknél a hőkezelt (UHT és ESL) tej áfájának 5 százalékra csökkentése, valamint a kétgyermekes családok adókedvezményének havi 5 ezer forintos emelése. Idén sem kell már megfizetni a magánszemélyek egyes jövedelmeit terhelő 75 százalékos különadót, jövőre megszűnik a hitelintézeti különadó és a kulturális adó, a baleseti adó beolvad a biztosítási adóba, az egészségügyi hozzájárulás (eho) pedig a szociális hozzájárulási adóba – tette hozzá. Megjegyezte ugyanakkor, hogy az adórendszert a minisztérium tovább szeretné egyszerűsíteni, hiszen átlagosan még mindig 250 órát fordít egy cég az adóügyek intézésére.

A cafeteria-rendszer változásait összefoglalva elmondta, hogy közterhek alapjának meghatározásához a béren kívüli juttatások esetében nem kell alkalmazni az 1,18-as szorzót, viszont a SZÉP-kártya marad az egyetlen kedvező adózású cafeteriaelem.

Az Eurostat adatai szerint 2017-ben a közterhek 38,4 százalékra csökkentésével Magyarország érte el a legnagyobb mértékű adómérséklést az EU-ban, miközben az uniós átlag emelkedett – adta hírül az MTI.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.