Hirdetés
Kezdőlap Hírek Amerika: a két hacker a kínai államnak is dolgozott, Covid-titkokat is fürkésztek
No menu items!

Amerika: a két hacker a kínai államnak is dolgozott, Covid-titkokat is fürkésztek

A koronavírus oltóanyaga után is kémkedő hackerek ellen emeltek vádat Amerikában, jelentették be hivatalosan. A két kínai állítólag ‘részben a kínai állam megbízásából’ amerikai, európai és ázsiai vállalatok ellen követett el számítógépes támadásokat.

John Demers miniszterhelyettes azt mondta, hogy amerikai, európai és ázsiai – köztük német, brit, belga, japán és ausztrál – vállalatok ellen követett el számítógépes támadást a két kínai férfi, akik a kínai állami megbízásából és saját hasznukra cselekedtek. A hackertámadások áldozatai között voltak olyan kutatólaboratóriumok is, amelyek az új típusú koronavírus elleni oltóanyaggal kapcsolatos kísérleteket végeznek.

John C. Demers: a kínai állambiztonsági minisztériummal együttműködve tevékenykedett a két hacker

A hackerek azonban nemcsak vállalatok és kormányzati szervezetek, vallási és emberi jogi szervezetek – köztük amerikai és hongkongi szervezetek – számítógépes rendszereibe is behatoltak, és hongkongi és kínai emberi jogi aktivisták számítógépeinek kódjait is megadták a kínai kormányzatnak.

John Demers hangsúlyozta, hogy a két hacker, a 34 éves Li Hsziao-ju és a 33 éves Tong Csia-si “a kínai állambiztonsági minisztériummal együttműködve tevékenykedett“. A két férfi a mérnöki tanulmányai során ismerkedett meg egymással, és 2009 szeptembere óta hajt végre számítógépes támadásokat. Ezek során több százmillió dollár értékű ipari és kereskedelmi titkot, szellemi tulajdont loptak el. Az amerikai ügyészek szerint érzékeny katonai információkhoz is hozzájutottak, a többi között katonai műholdprogramokról és kommunikációs rendszerekről.

Az amerikai igazságügyi minisztérium információi szerint a közelmúltban megpróbáltak behatolni kaliforniai kutatóintézetekbe is, amelyek az új típusú koronavírus elleni oltóanyag kikísérletezésével, vírustesztek kidolgozásával, vagy a vírus okozta Covid-19 kezelésére vonatkozó kutatásokkal foglalkoznak.

Christopher Wray: a Covid kutatások után kémkedett Kína

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és az igazságügyi minisztérium kiberbiztonsági részlege május elején riadóztatta a koronavírus-kutatásokkal foglalkozó amerikai laboratóriumokat az esetleges kínai hackertámadás veszélyeire. Akkor azt Peking cáfolta.

Július 7-én Christopher Wray, az FBI vezetője egy rendezvényen kijelentette: Kína jelenleg azon dolgozik, hogy hozzáférjen a Covd-19-re vonatkozó amerikai kutatásokhoz.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A segédmotoros kerékpárra is kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás

Aa robogók többsége szabálytalanul vesz részt a forgalomban.

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Székesfehérvár turisztikai újdonsága, az Alba Aréna

Az Alba Aréna e naptól izgalmas programokkal várja a látogatókat, valamint bérelhető konferenciatermekkel, elérhető szolgáltatásokkal az üzleti partnereket.

Nagy Márton: jövőre újraindul a gazdasági növekedés

Nagy Márton: Kell az új munkaerő, de alapvetően nem vendégmunkásokra, hanem magyar munkavállalókra van szükség, ezáltal az inaktivitás is tud csökkenni
Hirdetés

Hírek

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.