Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Az orosz oligarcha szankcionálva is finanszírozta kedvenc brit csapatát
No menu items!

Az orosz oligarcha szankcionálva is finanszírozta kedvenc brit csapatát

Az Everton stadionja, a Goodison Park. Fotó: Bigstock

Az angol Premier League-ben játszó Evertont még azt követően is finanszírozta Aliser Uszmanov orosz oligarcha, hogy beutazási tilalommal sújtották az Egyesült Királyságban – értesült a Guardian.

A mágnást 2021 szeptemberében a brit belügyminisztérium levélben tudatta, hogy jelenléte az Egyesült Királyságban “nem tekinthető a közjót szolgálónak“.

A tilalom, amelyet a levél szerint az akkori belügyminiszter, Priti Patel rendelt el, hat hónappal azelőtt lépett életbe, hogy az üzletembert újabb szankciókkal sújtották Oroszország ukrajnai inváziója miatt.

A Guardian cikke szerint a beutazási tilalom létezéséről az Everton igazgatótanácsa tudott, de a nyilvánosság nem. Ez további kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy az angol labdarúgás átvilágítási eljárásai megfelelőek-e.

A levél idején Uszmanov 26 éves unokaöccse, Szarvar Iszmajlov az Everton igazgatótanácsának tagja volt, és Uszmanov cégei aktív szerződésekkel rendelkeztek, amelyek több tízmilliót juttattak a Merseyside-i klubnak egy sor szponzori megállapodáson keresztül.

Aliser Uszmanov

Ezek közé tartoztak a klub edzőpályájának névhasználati jogára vonatkozó szerződések, amelyeket eredetileg 2017 januárjában írtak alá, valamint egy másik, az Everton tervezett új stadionjára vonatkozó, 2020 januárjában bejelentett szerződés, továbbá az Everton női csapatának szponzorálása.

A kizárási dokumentumból kiderült, hogy Uszmanovot az Egyesült Királyság kormánya hat hónappal azelőtt “nemkívánatosnak” tartotta, hogy a Vlagyimir Putyin rezsimjéhez fűződő állítólagos kapcsolatai miatt az Egyesült Királyság, az EU és az Egyesült Államok szankciós listájára került volna.

A közérdek szempontjából a “nemkívánatos” azt jelenti, hogy “a személyt jellemére, magatartására vagy kapcsolataira tekintettel nem kívánatos beengedni az Egyesült Királyságba, mert veszélyt jelent az Egyesült Királyság társadalmára” – olvasható a belügyminisztérium közzétett iránymutatásában.

Miután a belügyminisztérium kitiltotta az országból, 2022 márciusában a brit külügyminisztérium nyilvánosan szankcionálta Uszmanovot a Putyinhoz kötődő oligarchák elleni nyugati fellépés részeként, válaszul arra, hogy Oroszország megszállta Ukrajnát.

Akkor Uszmanov a brit külügyminisztérium szankciókkal kapcsolatos idézését “hamis és rágalmazó, a becsületemet, méltóságomat és üzleti hírnevemet sértő állításoknak” nevezte, és megfogadta, hogy harcolni fog ellene.

Nem volt hajlandó azonban kommentálni a belügyminisztérium levelét, amelyben az áll, hogy a brit kormány “a leggondosabb mérlegelés után” cselekedett.

A belügyminisztérium szóvivője azt mondta: “Rutinszerűen nem kommentálunk egyedi eseteket“.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.