Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Ázsiai tőke érkezik a magyar kisvállalkozókhoz
No menu items!

Ázsiai tőke érkezik a magyar kisvállalkozókhoz

A hazai KKV-k további fejlődését, beruházásait segíti az új ázsiai tőkét tartalmazó alap, amelyet az MFB Csoport leányvállalata, a tőkebefektetésekkel foglalkozó MFB Invest Zrt. és a jelentős befektetési és alapkezelői tapasztalattal rendelkező ázsiai Chi Fu Investment Group hozott létre.

Chi Fu Hungarian Economic Opportunity Fund

A 200 millió euró méretű magántőkealap a hazai érett kis- és közepes vállalkozások fejlődését, beruházásait, befektetéseit hivatott finanszírozni átlagosan 5-25 millió euró közötti mértékben.

Közel két éves előkészítő munkát követően született meg a közelmúltban a két befektető közötti együttműködést szabályozó megállapodás. A kínai befektetőkből álló Chi Fu Investment Group és az MFB Invest Zrt. 100-100 millió euró tőke invesztálásával hoz létre közös magántőkealapot,

Chi Fu Hungarian Economic Opportunity Fund néven. Az együttműködés eredményeképpen 100 millió euró friss tőke áramlik be a magyar gazdaságba, jelentősen hozzájárulva annak fejlődéséhez.

Az Chi Fu – MFB Invest alap létrehozása egyedülálló a hazai tőkepiacon, hiszen egy erős, ázsiai befektetőkből álló csoport és egy magyar, állami tulajdonú pénzügyi csoport iparági és alapkezelési tapasztalata és tőkeereje találkozásából olyan alap jött létre, amely rugalmasan tud alkalmazkodni és működni a meglévő piaci környezetben.

Nagyításért KLIKK a képre

Az alapból történő tőkebefektetésre bármely iparági vállalkozás megfelelő lehet, amennyiben üzleti céljaik között szerepel tőkestruktúrájuk optimalizálása, új technológiák, termékek vagy szolgáltatások bevezetése, a nemzetközi vagy hazai piaci terjeszkedés elindítása vagy bővítése; vagy éppen a vállalkozás nyílt piaci (például BÉT vagy egyéb tőzsde) bevezetésének előmozdítása. A Chi Fu tőkealap 7 éves futamidővel tervezett: ebből 4 év a befektetési és 3 év az exit periódus.

A Chi Fu Csoport több, mint 30 év befektetési és alapkezelői tapasztalattal rendelkezik az Egyesült Államokban, Kínában, Hong-Kongban és Tajvanon, Magyarországon 4 éve van jelen. Több, mint 25 milliárd dollárnyi kezelt vagyon mellett számos magántőke befektetést valósítottak meg a megújuló energia újrahasznosítás, egészségügyi szolgáltatások és technológiák, gyógyszer- és biotechnológia, élelmiszeripar területén, valamint az ingatlan szektorokban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megerősítette Budapest befektetési ajánlású osztályzatát a Moody’s

A magyar főváros besorolásának kilátása változatlanul stabil.

Megújította együttműködését a VOSZ és a GÉMOSZ

Új együttműködési szerződést kötött a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (GÉMOSZ) .

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Az AutoWallis megkapta a cseh versenyhatóság engedélyét a cseh autókiskereskedelmi piacra lépéshez

Az AutoWallis eddigi tevékenységi területe, a magyar és a szlovén mellett a cseh autókiskereskedelmi piacon is jelen lesz.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.