Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Beszerzésimenedzser-index. Átlag alatti hangulat decemberben
No menu items!

Beszerzésimenedzser-index. Átlag alatti hangulat decemberben

A beszerzésimenedzser-index (BMI) decemberi értéke a novemberivel azonos 51,1 pont lett, azaz a válaszadók az előző hónaphoz képest némileg kedvezőbb folyamatokról számoltak be – közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

A korábbi decemberekkel összevetve az idei érték elmarad az 52,5 pontos hosszú távú decemberi átlagtól és főképp az elmúlt három év 56,1 pontos átlagától, amelyet különösen fellendített a 2017-es év 59,9 pontos mutatója. Az 1995 óta mért nyolcadik legalacsonyabb decemberi érték a tavalyi.

A termelési és rendelési alindexek értékei növekedtek, és továbbra is bővülést jeleznek. A vásárolt készletek mennyisége és a foglalkoztatottság alindexei csökkentek, és 50,0 pont alá kerültek, ami némi szűkülésre utal. A BMI-t alkotó ötödik alindex, a szállítási átfutási idő értéke viszont ismét rendkívül alacsonyan maradt, és erősen közre játszott a BMI index alacsonyabb értékében.

A termelési mennyiség indexe 1995 óta csak kétszer volt magasabb decemberben. Novemberi értékéhez képest növekedett, és hatodik hónapja 50,0 pont fölötti értéke a termelt mennyiség növekedését jelzi. Az új rendelések indexe is 50,0 pont fölött tovább nőtt. A mostani értéknél 1995 óta ötször mértek magasabb decemberi értéket.

A foglalkoztatottsági index két havi bővülés után decemberben csökkenésre utal. Az index értéke kisebb lett novemberhez képest, és átlag alatti értéknek tekinthető.

A decemberi szállítási átfutási idő hosszabb lett novemberhez képest, és az ütem erősödött. Az index értéke 2020-ban majdnem végig erősen 50,0 pont alatt volt. A korábbi decemberi értékeket nézve az idei a legalacsonyabb – emelte ki az MLBKT.

A vásárolt készletek indexe két havi bővülés után első alkalommal szűkül, mérsékelt ütemben. A tavaly decemberi index a második legkisebb az év utolsó hónapját tekintve.

A beszerzési mennyiség indexe enyhébben csökkent novemberi értékéhez képest, de hatodik alkalommal 50,0 pont fölött maradt.

A beszerzési árak indexe alacsonyabb lett, de 50,0 pont fölött maradt, amivel áremelkedést jelez.

A késztermékkészletek szintje decemberben alacsonyabb lett az előző hónaphoz képest, és szűkülésre utal, de ennek üteme nem túl erős – jelezte a társaság felmérése.

A külpiaci mutatók közül az importindex értéke csökkent novemberhez képest, és 50,0 pont alá került. Az exportindexben is hasonló folyamat zajlott le: az index értéke csökkent az előző hónaphoz képest, és szintén 50,0 pont alá került – közölte az MLBKT.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról

.A szándéknyilatkozat szerint a tranzakció a pancsovai olajfinomítón túl kiterjed a NIS kiskereskedelmi hálózatára, valamint szénhidrogén kutatás-termelési portfóliójára is.

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A világkereskedelmi forgalom tavaly 4,1 százalékkal nőtt, az idén az IMF prognózisa szerint 2,6 százalékkal, jövőre 3,1 százalékkal bővül.

MNB: két percen belül fogadni kell a pénzforgalmi visszaélést bejelentő ügyfélhívást

a jegybank elvárja, hogy 2 percnél több ne legyen az ügyfél várakozási ideje az ügyintéző élőhangos bejelentkezéséig
Hirdetés

Hírek

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A világkereskedelmi forgalom tavaly 4,1 százalékkal nőtt, az idén az IMF prognózisa szerint 2,6 százalékkal, jövőre 3,1 százalékkal bővül.

MNB: két percen belül fogadni kell a pénzforgalmi visszaélést bejelentő ügyfélhívást

a jegybank elvárja, hogy 2 percnél több ne legyen az ügyfél várakozási ideje az ügyintéző élőhangos bejelentkezéséig

Még több akadálymentesség a bécsi közösségi közlekedésben

Hangosbemondók és hangjelzések kísérik a látássérült utasokat, míg a vizuális kijelzők a siket és nagyothallók számára segítenek a tájékozódásban.

NAV: már elérhető az szja-bevallás webes kitöltő programja

A NAV kiemelte: március 16-ig kérheti a bevallási tervezet postázását, aki ragaszkodik a papíros formátumhoz.

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 122 311,20 ponton, történelmi csúcson zárt, 4,98 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Hatályba lép az új transzferár-rendelet január 23-án

Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet.

A lakásárak sprintelnek, a bérek kocognak: egyre nagyobb a szakadék

Az Eurostat szerint 2025 harmadik negyedévére a hazai ingatlanárak 275%-kal, vagyis közel a négyszeresükre emelkedtek 2015-höz képest, ami az EU-ban a legmagasabb érték.
Hirdetés

Gazdaság

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...