Kezdőlap Címkék 2021 július

2021 július

KSH: júliusban közel 8 százalékkal nőtt az átlagkereset

Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 433 700 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 288 400 forint volt, a kedvezményeket is figyelembe véve 297 100 forintot ért el - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: enyhén csökkent az építőipar termelése júliusban

Az építőipar termelése júliusban 22,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző hónaphoz képest viszont 0,4 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelés.

Alig nőtt a brit gazdaság júliusban

A brit gazdaság teljesítménye az előző hónapokban mért ütemeknél jóval lassabban nőtt júliusban.

Szálláshelyek. Közel 10 százalékkal nőtt a forgalom júliusban

A szálláshelyek forgalma júliusban 9,6 százalékkal nőtt a múlt év azonos hónapjához viszonyítva. Ugyanakkor a vendégéjszakák száma 36,1 százalékkal kevesebb volt a járvány kitörése előtti év, 2019 júliusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Külkereskedelem. Hiányba fordult a mérleg júliusban

Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A külkereskedelmi mérleg tavaly júliushoz képest 379 millió euróval romlott és ezzel 193 millió euró deficitbe fordult - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Ipari termelés – KSH: júliusban 8,0 százalékos növekedés

Júliusban 8,0 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, amikor 7,7 százalékkal alacsonyabb volt a termelés a 2019. júliusinál. A munkanaphatástól megtisztítva 10,2 százalékos volt az éves növekedés a harmadik negyedév első hónapjában - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: júliusban is gyorsult a termelői árak emelkedése

Júliusban a belföldi értékesítési árak 18,3 százalékkal, az export értékesítési árak 13,0 százalékkal növekedtek az egy évvel korábbiakhoz viszonyítva. Az ipari termelői árak átlagosan 14,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Júliusban 3,9 százalékos volt a munkanélküliség

A munkanélküliek száma 189 ezer volt júliusban, a 3,9 százalékos munkanélküliségi ráta 0,1 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz és 0,6 százalékponttal az egy évvel korábbihoz mérve - adta hírül az KSH.

KSH július: 94 ezerrel – 4,704 millióra – nőtt a foglalkoztatottak száma

Júliusban 4 millió 704 ezer volt a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon. A fővárosban azonban ezzel együtt is olcsóbbak a kiadó lakások, mint 2020 vagy 2019 azonos időszakában - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexének júliusi eredményeiből.

Államháztartás. Hét hónap alatt 78,8 százalékos hiány

Júliusban 99,2 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya az előző havi 392,0 milliárd forint után. Ezzel az idei első hét hónapban 1803,7 milliárd forint hiány alakult ki, ami az egész évre tervezett 2287,7 milliárd forint 78,8 százaléka.

Uniós infláció – már nem a magyar a legmagasabb

Júliusban az euróövezetben és az Európai Unió egészében is 2 százalék fölötti ütemben nőtt az infláció. A legmagasabb éves áremelkedést Észtországban mérték - jelentette az uniós statisztikai hivatal.

Befektetési alapok – 99 milliárddal nőtt a kezelt vagyon

A befektetési alapok összvagyona július végére 1,4 százalékkal, 99 milliárd forinttal 7344 milliárd forintra nőtt júniushoz viszonyítva - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz).

Amerikai büdzsé. Tíz hónap alatt 2540 milliárd dollár hiány

Júliusban 302 milliárd dollár volt az amerikai költségvetés hiánya. Korábban soha nem volt ekkora a deficit ebben a hónapban. A költségvetési év július végével lezárt tízhavi hiánya 2540 milliárd dollár volt.

Amerika. Tizenhárom éves csúcson maradt az infláció

Az Egyesült Államokban júliusban az előző havi 13 éves csúcson állapodott meg az infláció - jelentette a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics.

Budapest Airport: több mint félmillió utas júliusban

Jelentősen megnőtt az utasszám a budapesti repülőtéren: júliusban 538 074 utast regisztráltak, ami megközelíti az év első hat hónapjának összforgalmát.

Megugrott a román infláció – emelte várakozását a jegybank

Júliusban 4,95 százalékra emelkedett a román éves inflációs ráta a tavalyi hetedik hónaphoz mérten, miután júniusban 3,9 százalékon jegyezték - közölte a román országos statisztikai intézet.

KSH: júliusban 5 százalék alá lassult az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Államháztartás. 1800 milliárd fölé nőtt a deficit

Az év első hét hónapjában az államháztartás központi alrendszerének hiánya 1803,7 milliárd forintot ért el - közölte a Pénzügyminisztérium.

Júliusban is csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor drágult

Júliusban már a második egymást követő hónapban csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.