Kezdőlap Címkék 2021 július

2021 július

KSH: júliusban közel 8 százalékkal nőtt az átlagkereset

Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 433 700 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 288 400 forint volt, a kedvezményeket is figyelembe véve 297 100 forintot ért el - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: enyhén csökkent az építőipar termelése júliusban

Az építőipar termelése júliusban 22,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző hónaphoz képest viszont 0,4 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelés.

Alig nőtt a brit gazdaság júliusban

A brit gazdaság teljesítménye az előző hónapokban mért ütemeknél jóval lassabban nőtt júliusban.

Szálláshelyek. Közel 10 százalékkal nőtt a forgalom júliusban

A szálláshelyek forgalma júliusban 9,6 százalékkal nőtt a múlt év azonos hónapjához viszonyítva. Ugyanakkor a vendégéjszakák száma 36,1 százalékkal kevesebb volt a járvány kitörése előtti év, 2019 júliusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Külkereskedelem. Hiányba fordult a mérleg júliusban

Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A külkereskedelmi mérleg tavaly júliushoz képest 379 millió euróval romlott és ezzel 193 millió euró deficitbe fordult - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Ipari termelés – KSH: júliusban 8,0 százalékos növekedés

Júliusban 8,0 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, amikor 7,7 százalékkal alacsonyabb volt a termelés a 2019. júliusinál. A munkanaphatástól megtisztítva 10,2 százalékos volt az éves növekedés a harmadik negyedév első hónapjában - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: júliusban is gyorsult a termelői árak emelkedése

Júliusban a belföldi értékesítési árak 18,3 százalékkal, az export értékesítési árak 13,0 százalékkal növekedtek az egy évvel korábbiakhoz viszonyítva. Az ipari termelői árak átlagosan 14,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Júliusban 3,9 százalékos volt a munkanélküliség

A munkanélküliek száma 189 ezer volt júliusban, a 3,9 százalékos munkanélküliségi ráta 0,1 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz és 0,6 százalékponttal az egy évvel korábbihoz mérve - adta hírül az KSH.

KSH július: 94 ezerrel – 4,704 millióra – nőtt a foglalkoztatottak száma

Júliusban 4 millió 704 ezer volt a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon. A fővárosban azonban ezzel együtt is olcsóbbak a kiadó lakások, mint 2020 vagy 2019 azonos időszakában - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexének júliusi eredményeiből.

Államháztartás. Hét hónap alatt 78,8 százalékos hiány

Júliusban 99,2 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya az előző havi 392,0 milliárd forint után. Ezzel az idei első hét hónapban 1803,7 milliárd forint hiány alakult ki, ami az egész évre tervezett 2287,7 milliárd forint 78,8 százaléka.

Uniós infláció – már nem a magyar a legmagasabb

Júliusban az euróövezetben és az Európai Unió egészében is 2 százalék fölötti ütemben nőtt az infláció. A legmagasabb éves áremelkedést Észtországban mérték - jelentette az uniós statisztikai hivatal.

Befektetési alapok – 99 milliárddal nőtt a kezelt vagyon

A befektetési alapok összvagyona július végére 1,4 százalékkal, 99 milliárd forinttal 7344 milliárd forintra nőtt júniushoz viszonyítva - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz).

Amerikai büdzsé. Tíz hónap alatt 2540 milliárd dollár hiány

Júliusban 302 milliárd dollár volt az amerikai költségvetés hiánya. Korábban soha nem volt ekkora a deficit ebben a hónapban. A költségvetési év július végével lezárt tízhavi hiánya 2540 milliárd dollár volt.

Amerika. Tizenhárom éves csúcson maradt az infláció

Az Egyesült Államokban júliusban az előző havi 13 éves csúcson állapodott meg az infláció - jelentette a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics.

Budapest Airport: több mint félmillió utas júliusban

Jelentősen megnőtt az utasszám a budapesti repülőtéren: júliusban 538 074 utast regisztráltak, ami megközelíti az év első hat hónapjának összforgalmát.

Megugrott a román infláció – emelte várakozását a jegybank

Júliusban 4,95 százalékra emelkedett a román éves inflációs ráta a tavalyi hetedik hónaphoz mérten, miután júniusban 3,9 százalékon jegyezték - közölte a román országos statisztikai intézet.

KSH: júliusban 5 százalék alá lassult az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Államháztartás. 1800 milliárd fölé nőtt a deficit

Az év első hét hónapjában az államháztartás központi alrendszerének hiánya 1803,7 milliárd forintot ért el - közölte a Pénzügyminisztérium.

Júliusban is csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor drágult

Júliusban már a második egymást követő hónapban csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben.

Friss

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.