Kezdőlap Címkék FAO

FAO

2021-hez hasonló, rekordnagyságú gabonatermés lesz a világon

Az idei gabonatermés a világon elérheti a 2021-es rekordmennyiséget az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO szerint.

FAO: augusztusban kétéves mélyponton a globális élelmiszerárak

Kétéves mélypontra csökkent az élelmiszerek világpiaci ára augusztusban az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján pénteken közzétett adatok szerint.

Júniusban csökkentek a globális élelmiszerárak

Csökkent az élelmiszerek világpiaci ára júniusban májushoz képest az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) adatai szerint.

Áprilisban enyhén emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak

Mérsékelten nőtt az élelmiszerek világpiaci ára áprilisban márciushoz képest.

Már egy éve csökkennek a nemzetközi élelmiszerárak

Márciusban az élelmiszerek világpiaci árindexe 126,9 pont lett, ami 2,8 pont (2,1 százalék) csökkenés februárhoz viszonyítva - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO). Ez volt a 12. egymást követő havi csökkenés.

Tizenegy hónapja csökkennek a világpiaci élelmiszerárak

Mérsékelten csökkent az élelmiszerek világpiaci árai februárban januárhoz képest. Ez volt a 11. egymást követő havi csökkenés.

Januárban csökkentek a globális élelmiszerárak

Csökkentek az élelmiszerek világpiaci árai januárban decemberhez képest - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).

Csúcsra nőtt a globális gabonaár, de némi korrekció már látható

A gabonaárak 2022-ben rekordmagasságot értek el, mivel az ukrajnai háború megrázta az exportot, az energiapiacokat és az élelmiszertermelés szempontjából kulcsfontosságú műtrágyaellátást - közölte az ENSZ.

Tovább csökkentek a világpiaci élelmiszerárak decemberben

Decemberben is csökkentek az élelmiszerek világpiaci árai havi és éves összevetésben.

Novemberben szinte stagnáltak a globális élelmiszerárak

Gyakorlatilag nem változtak az élelmiszerek világpiaci árai novemberben októberhez képest.

Hatodik hónapja csökkennek a világpiaci élelmiszerárak

Mérséklődtek globálisan az élelmiszerárak szeptemberben, már a hatodik egymást követő hónapban.

Jövőre is velünk lesz az élelmiszerválság

Az ukrán gabonaszállítás újraindítása és a recessziós félelmek miatt csökkentek a globális élelmiszerárak az elmúlt hetekben, de szakértők szerint a szélsőséges időjárás, a magas energiaköltségek és a megugró műtrágyaárak miatt az élelmiszerválság jövőre fokozódhat - állapította meg a Makronóm Intézet friss elemzésében.

Teljes a káosz az élelmiszerek világpiacán

Júniusban már a harmadik egymást követő hónapban csökkentek a világpiaci élelmiszerárak, de még mindig történelmi csúcsok közelében vannak az orosz-ukrán háború miatt. Ráadásul a Nomura egyik vezető közgazdásza szerint Ázsiában még várat magára az élelmiszerárak robbanása, amely valószínűleg a júliustól szeptemberig tartó negyedévben fog bekövetkezni.

Második hónapja csökkennek a világpiaci élelmiszerárak

Májusban már a második egymást követő hónapban mérséklődtek az élelmiszerárak a világon, elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek árcsökkenése hatására.

Kilőhetnek az élelmiszerárak az orosz-ukrán háború miatt

Rendkívül negatív következményeket okozhat a globális élelmiszerpiacon az ukrajnai háború: a globális élelmiszerárak 8-22 százalékkal emelkedhetnek, mivel Oroszország és Ukrajna a mezőgazdasági nyersanyagok és élelmiszerek jelentős termelői és exportőrei - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO.

Közel tízéves csúcson az élelmiszerárak

Elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek drágulása miatt közel tízéves csúcson álltak a világpiaci élelmiszerárak januárban.

Tavaly 28 százalékkal drágultak az élelmiszerek

Tavaly átlagosan 28,1 százalékkal nőttek az élelmiszerárak globálisan, az ezek mozgását követő index 10 éves csúcsra emelkedett - áll az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) jelentésében.

Tízéves csúcsra szöktek az élelmiszerárak

Részben a kínálat szűkössége, valamint a szemestermények és a tejtermékek drágulása miatt novemberben már a negyedik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.

Világpiaci élelmiszerárak – Tízéves csúcs októberben

A kínálat szűkössége, valamint a növényi olajok és a szemestermények jelentős drágulása miatt októberben már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak az előző hónaphoz képest.

Tovább drágultak az élelmiszerek – tízéves csúcson a pálmaolaj ára

Részben a kínálat szűkössége, valamint a búza és a pálmaolaj iránti keresletnövekedés hatására szeptemberben már a második egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.

Friss

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,

Német Turisztikai Hivatal: A beutazó turizmus 7,8 %-kal nőtt

Az év kezdetétől február végéig 9,4 millió nemzetközi vendégéjszakát jelentettek a legalább tíz ággyal rendelkező szálláshelyek – ez az előző év ugyanezen időszakához képest 7,8 százalékos növekedésnek felel meg.

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.