üzleti bizalmi index
GKI: sokkal pesszimistábbak lettek a magyar fogyasztók
A GKI konjunktúraindexe márciusban a tavaly késő tavaszi szintjére esett vissza, ami elsősorban a fogyasztói bizalmi index romlásának következménye. Az üzleti várakozások csak az iparban és a szolgáltató szektorban lettek rosszabbak, az építőiparban és a kereskedelemben nem - közölte a GKI Gazdaságkutató.
GKI: visszatért a válság előtti optimizmus
A GKI konjunktúraindexe az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után májusban sokkal kisebb, de jelentős lépést tett felfelé, s ezzel elérte tavaly februári, vagyis a járvány előtti szintjét - ismertette a GKI Gazdaságkutató.
GKI: alig javultak az üzleti és a fogyasztói várakozások
A februári szerény csökkenés után márciusban még kisebb mértékben emelkedett a GKI konjunktúraindexe, amely ezzel együtt is megközelítette januári, a járvány kezdete óta mért csúcspontját - közölte a GKI Gazdaságkutató.
GKI: sosem látott mértékben zuhant a bizalom
Példátlanul nagy mértékben, 33,1 ponttal esett a GKI konjunktúraindexe áprilisban. Az üzleti és a fogyasztói várakozások egyaránt jelentősen romlottak - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
GKI: negatívra váltottak az üzleti várakozások
Márciusban meglepően kevéssé csökkent a GKI konjunktúraindexe: az üzleti várakozások ugyan negatív tartományba kerültek, a fogyasztóiak változatlanok maradtak - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
GKI: derűsebb üzleti, borúsabb fogyasztói hangulat
Az üzleti várakozások októberben kissé javultak szeptemberi hároméves mélypontjukhoz képest, a fogyasztói bizalmi index viszont két hónapos javulás után sokat romlott. A konjunktúraindex csak hibahatáron belül mérséklődött, de így is közel hároméves mélypontján van - derült ki a GKI felméréséből.
GKI: derűsebb fogyasztói és üzleti várakozások
Augusztusban emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Nemcsak az üzleti várakozások javultak, hanem az elmúlt hónapokban hullámzóan alakuló fogyasztói bizalmi index is több mint egyéves csúcsára jutott.
GKI: borúsabb, de még optimista a hangulat
Júliusban a GKI konjunktúraindexe közel 2,5 éve nem látott szintre esett, mivel az üzleti és a fogyasztói bizalmi index egyaránt csökkent. Az üzleti bizalmi index hét hónapja szinte folyamatosan mérséklődik, és jelenleg 2017 eleji szintjén van.
GKI: nagyot estek az üzleti várakozások – a fogyasztók bizakodóbbak
Júniusban az áprilisi kétéves mélypont, majd a májusi javulás után 2017 kora nyári szintjére esett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások szinte egész évre jellemző romlása folytatódott, miként a fogyasztóiak javulása is.
GKI: javultak az üzleti várakozások – a fogyasztók kevésbé bizakodók
Az áprilisi kétéves mélypont után májusban kissé emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások szerény javulást mutatnak, míg a fogyasztói várakozások kismértékben romlottak.
GKI: nagyot romlottak az ipari várakozások – a fogyasztók optimisták
Az üzleti, ezen belül is különösen az ipari, építőipari várakozások romlása miatt jelentősen csökkent áprilisban a GKI konjunktúraindexe, nagyjából két évvel ezelőtti szintjére esett vissza - közölte GKI Gazdaságkutató Zrt.
GKI: romlottak az üzleti, javultak a fogyasztói várakozások
Míg 2018 utolsó negyedévében folyamatosan emelkedett, 2019 első negyedévében kis lépésekkel, de folyamatosan csökkent a GKI konjunktúraindexe. A márciusi romlás - a februárihoz hasonlóan - az üzleti várakozások miatt következett be, a fogyasztóiak ugyanis február után márciusban is kissé javultak, s gyakorlatilag elérték tavaly év végi szintjüket. A magyar gazdaság szereplőire összességében továbbra is erős optimizmus jellemző.
GKI: a fogyasztók várakozása alább hagyott – egyebekben optimizmus
Tavaly az utolsó negyedévben folyamatosan emelkedett, idén az első két hónapban viszont csökkent a GKI konjunktúraindexe. Februárban az üzleti várakozások közül csak az építőipariak javultak, a fogyasztói várakozások a februári javulás ellenére elmaradtak a múlt év végitől, a magyar gazdaság szereplőire azonban összességében továbbra is erős optimizmus jellemző.
Friss
A kormány számára nagyon fontos az építőipar és az építőgazdaság
Nagy Márton szerint jövőre 5-6 százalékos inflációval számolva 4-5 százalékos, vagy afölötti reábérnövekedés is lehet.
A Pick Szeged Zrt. kedvezőtlen gazdasági környezetben is növelte nyereségét
Az első hat hónapban a nyershús-alapanyagok felvásárlási ára tovább nőtt, júniusban rekordszintre, kilogrammonként 2,5 euróra emelkedett.
Tabuk miatt fuccsol be a családi vállalkozások utódlása
A Generációk Partnere szakértőjének tapasztalatai alapján a sikeres elengedés egyik kulcsa, hogy az alapító találjon magának egy új kihívást, célt.
BÉT – Elemző: az OTP húzta a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 458,83 pontos, 0,83 százalékos emelkedéssel, 55 838,55 ponton zárt pénteken.
Hírek
Időzített bombán ül közel 4 millió magyar lakástulajdonos
Egy társasház nem csupán egy épület, hanem egy élő közösség, ahol minden tulajdonos felelősséggel tartozik a közös területekért is.
Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér
A NATS közlése szerint egészségügyi okok, köztük koronavírusos megbetegedések miatt az irányítók körülbelül egyharmada nem tudja felvenni a munkát.
A DRK és EGOM közös kollekciója Esztergomban
Közös ruházati kollekciót, két márka együttműködéséből született termékcsaládot mutattak be a közelmúltban Esztergomban. A helyiek úgy vélték, hogy Esztergom beceneve, az EGOM ruhamárkává is vált.
Így optimalizálják IT kiadásaikat a magyar cégek, rákaptak a használt szerverekre a vállalatok
A felmérésből kiderül, hogy meglepő módon az informatikát hangsúlyosabban használó cégeknél volt a számottevőbb költségcsökkentés, aminek oka egy jelentősebb költségracionalizálás volt.
Tőzsde – Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön.
Tőzsde – Veszteséges tőzsdezárás Európában
Gyenge kezdés után indexcsökkenéssel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
Devizapiac – Nagyot gyengült a forint kedden
Másfél-két százalékkal gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
Nálunk mikor? Rómában ingyenes lesz a tömegközlekedés a tizenkilenc év alattiaknak
Róma az első olaszországi város, ahol ingyenessé teszik a tömegközlekedést a tizenegy és tizenkilenc év közötti gyerekek és fiatalok számára.
Gazdaság
Egy újítás, amely erősíti a pénzügyi stabilitást
Az OBA szeptember végén élesítette jelentős technikai fejlesztését, amellyel gyorsíthatja az esetleges betétbiztosítási kifizetéseket.
Kevés embernek van csak nyugdíjcélú megtakarítása
felnőtt lakosság több mint fele (54 százalék) számára az okoz bizonytalanságot, hogy nem tudja majd egészségügyi kiadásait önerőből finanszírozni.
Devizapiac – Gyengült a forint
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.