Hirdetés
Kezdőlap Hírek Csúcsra járatják a luxust Dél-Koreában
No menu items!

Csúcsra járatják a luxust Dél-Koreában

Illusztráció: Pixabay

Legyen szó borjúbőrből készült olasz Prada táskákról vagy klasszikus, kockás brit Burberry kabátokról, a dél-koreaiak költenek a világon a legtöbbet luxuscikkekre egy főre vetítve – közölte a Morgan Stanley.

A befektetési bank becslése szerint a személyes luxuscikkekre fordított dél-koreai összkiadások 2022-ben 24%-kal 16,8 milliárd dollárra, azaz fejenként mintegy 325 dollárra nőttek. Ez jóval több, mint a kínai és az amerikai állampolgárok által fejenként elköltött 55, illetve 280 dollár – ismertette a felmérés számait a CNBC.

A luxusmárkák szintén kiemelik az erős koreai eladásokat. A Moncler jelentése szerint dél-koreai bevételei a második negyedévben “több mint kétszeresére nőttek” a világjárvány előtti időszakhoz képest. A Cartier-tulajdonos Richemont Group pedig azt közölte, hogy Korea azon régiók közé tartozik, ahol 2022-ben kétszámjegyű növekedést értek el az eladások az egy és két évvel ezelőttihez képest.

A Prada szerint a kínai zárlatok hozzájárultak a 2022-es kiskereskedelmi teljesítmény 7%-os csökkenéséhez, a divatház szerint a visszaesést “enyhítette a koreai és délkelet-ázsiai erős teljesítmény“.

A Morgan Stanley elemzői kifejtették, hogy a dél-koreai vásárlók luxuscikkek iránti keresletét egyrészt a vásárlóerő növekedése, másrészt a társadalmi rang kifelé történő fitogtatásának vágya hajtja.

“A megjelenés és a pénzügyi siker nagyobb visszhangra találhat a dél-koreai fogyasztók körében, mint a legtöbb más országban”

– írták a jelentésben az elemzők.

A gazdagság kimutatása társadalmilag is elfogadottabb a koreai társadalomban. A McKinsey felmérése szerint a koreai válaszadók mindössze 22%-a tartja ízléstelennek a luxuscikkek mutogatását, szemben a japánok 45%-ával és a kínaiak 38%-ával.

A luxuscikkek iránti keresletet a háztartások vagyonának növekedése is támogatta. A Bank of Korea adatai szerint az ország háztartásainak nettó vagyona 2021-ben 11%-kal nőtt. A koreai háztartások vagyonának mintegy 76%-a ingatlanokban van, amelyek árai 2020 óta jelentősen emelkedtek.

A Bain & Company azonban óva intett attól, hogy az egy főre jutó mérőszámokat használják a luxuscikkek fogyasztására.

A luxus definíció szerint nem tömegpiaci termék” – mondta a Bain & Co partnere, Weiwei Xing a CNBC-nek.

Azt javasolnám, hogy a teljes luxuskiadást a középosztályhoz tartozó vagy annál magasabb szinten élő népesség számával arányosítsuk, ami sokkal értelmesebb mérőszám lenne a luxushoz való hozzáállás és fogyasztás tükrözésére” – mondta Xing, hozzátéve, hogy ez szűkítené a szakadékot.

Kiaknázatlan lehetőségek Kínában

A Morgan Stanley szerint a virágzó koreai luxuspiac mégis “jó előképe” annak, hogy mivé válhat a kínai luxuspiac, amely szerinte továbbra is “kiaknázatlan“. Az elemzők szerint a két ország hasonlóságot mutat a luxuscikkek mint státuszjelzők iránti hajlandóságban.

Jelenleg a dél-koreaiak egy főre jutó éves luxuscikk-költése több mint hatszorosa a kínaiakénak.

Globális szinten a McKinsey előrejelzése szerint a luxuspiac 2023-ban 5-10%-kal fog növekedni, amit az amerikai és kínai kereslet fog támogatni.

Arra számítunk, hogy a növekedés újraindul, miután Kína kilábal a jelenlegi Covid-hullámokból, ami az első negyedévre várható” – mondta Xing.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.