Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Ezek a vállalatok lesznek a különadók legnagyobb befizetői
No menu items!

Ezek a vállalatok lesznek a különadók legnagyobb befizetői

A különadók legnagyobb befizetője a Mol és az OTP lesz, amelyek várhatóan 250 és 82,5 milliárd éves extra adóval számolhatnak – közölte az Equilor Befektetési Zrt.

Kiemelték: a gazdaság az idén 3,8 százalékkal nőhet, és jövőre is hasonló ütemű, mindössze 0,3 százalékponttal alacsonyabb GDP-bővülésre lehet számítani.

Az államháztartás hiánya 5,5 százalékos lehet idén Magyarországon, majd lassú csökkenésnek indulhat: jövőre 3,8, azt követően 3,5 százalék lehet a deficit – tették hozzá.

Tudatosan a pénzügyekben - várják a non-profit pályázókat Kép: azuzlet.hu /Forrás: MNBA magyar monetáris és fiskális döntéshozóknak egyre több kihívással és kockázattal kell szembenézniük, így például a globálisan növekvő infláció, a szigorodó finanszírozási kondíciók, az orosz-ukrán háború és az elszabaduló alapanyag- és árupiaci árak – hívták fel a figyelmet.

Az elemzőház megítélése szerint a kitűzött hiánycél tartásához elképzelhető, hogy további intézkedések is szükségesek lesznek.

A Mol esetén az extrán szélesedő Brent-Ural különbözet jelentősen javítja a vállalat eredményét, amit csak részben ellensúlyoz a 480 forintban maximalizált benzinár miatt jelentkező veszteség. Az OTP esetén a magasabb kamatkörnyezet segíti az eredményességet, ugyanakkor a most bejelentett különadó ilyen kritikus időszakban negatívan hathat a hitelkihelyezésre az Equilor szerint.

A telekommunikációs adó emelése becslésük szerint a Magyar Telekom által fizetendő adót 15 milliárd forinttal növeli, míg a negyedik blue chipet, a Richtert nem érinti a most bejelentett csomag.

Az Equilor azzal számol, hogy a kamatszint 7,9 százalékon tetőzhet az idén, de ezzel együtt pozitív reálkamat nem lesz elérhető, mivel az éves infláció 9 százalékon alakulhat.

A forintpiacról megállapították, hogy a hazai fizetőeszközt az utóbbi időben számos tényező gyengítette: az uniós helyreállítási alap forrásai körüli bizonytalanság, az orosz-ukrán háború, a nagy jegybankok monetáris szigorítása, valamint a magyar kormány nem konvencionális adópolitikai intézkedései.

A társaság szerint – amennyiben végül sikerül megegyezni az Európai Unióval – nem kell stabilan 400 forint feletti euróval számolni, az árfolyam a mostani 393 forintos szint körül mozoghat az év során.

A legtöbb mutató alapján beköszöntött a medvepiac a tőkepiacokon, így egy időre el lehet köszönni a stabilan és kiszámíthatóan emelkedő részvényárfolyamoktól – összegezte az elemzőház.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.