Hirdetés
Kezdőlap Zöld üzlet Ha szereted, ne dobd ki! - Használt laptopokkal a környezetünkért
No menu items!

Ha szereted, ne dobd ki! – Használt laptopokkal a környezetünkért

Manapság a környezetvédelmi szempontok mérlegelése rendkívül fontos az okoseszköz vásárlásakor, mivel az elektronikai eszközök gyártása és használata jelentős környezeti hatással jár, például a nyersanyagok kitermelése, az energiafelhasználás és a hulladékkezelés terén.

De vajon létezik-e környezetbarát laptop? A használt elektronikai cikkek térnyerésével az ökolábnyom mérete csökkenthető-e és ha igen, mennyivel? Az okos eszközök hosszú élettartama és energiahatékonysága fontos szerepet játszik a fenntarthatóság terén.

Évente mintegy 50 millió tonna e-hulladék keletkezik, ami fejenként körülbelül 6 kilogrammot jelent, vagyis mintegy 7,5 milliárd ember által kibocsátott e-hulladékkal terheljük a Földet. A probléma az, hogy mindössze 20%-át hasznosítják újra, a maradék 80% pedig többnyire illegális lerakatokban végzi a fejlődő világ eldugott részein. Azonban mivel nem minden eszköz működtethető megújuló energiaforrásokkal, jelenleg még szükség van olyan hagyományos, nem megújuló energiákra, mint a földgáz, kőolaj, urán vagy szén. A saját érdekünk, hogy olyan tudatos opciókat válasszunk, amelyek kevésbé károsak, mégis hatékonyak. A megfelelő újrahasznosítás és újrafeldolgozás elengedhetetlen a fenntarthatóbb jövő felé történő elmozdulásban.

Használt laptop vásárlásával jelentős mértékben csökkenthetjük az ökológiai lábnyomunkat, mivel az új eszköz gyártásával járó energiafelhasználást, nyersanyagok felhasználását és szén-dioxid-kibocsátást elkerülhetjük. Így a már meglévő eszközök újrahasznosítása és további élettartamuk meghosszabbítása segít fenntarthatóbb módon használni a technológiát” – mondta Tóth Roland, a Furbify szakértője. Hozzátette, néhány apróság betartásával még többet tehetünk Földünkért. Ilyenek például az energiatakarékos beállítások használata az okoseszközökön, a felesleges papíralapú dokumentumok elkerülése digitális formátumban, a különféle energiatakarékos háztartási berendezések és LED-es világítás használata, valamint az elektronikai hulladék megfelelő újrahasznosítása vagy visszavitele a gyártóhoz.

A business-kategóriával csak nyerhetsz!

Új eszköz helyett válassz inkább refurbished vagy használt laptopot. Egy business-kategóriás laptop azért is különösen jó választás, mert hosszabb az élettartamuk. Ha valami baja esik a gépnek, akkor pedig ne cseréld le rögtön, inkább add be egy szervízbe vagy javíttasd meg! Egy jól karbantartott laptop sokáig hűséges társad lesz a mindennapokban.

Tartsd körforgásban!

A laptopváltásnál is lehetünk tudatosak! Ha típusváltást tervezünk és már nem használjuk a meglévő eszközünket, akkor fontos, hogy megfelelően gondoskodjunk róla. Ajánlott az eszközt eladni vagy újrahasznosítani, például adományozni, átadni családtagoknak vagy barátoknak, vagy visszavinni a gyártó vagy kereskedő által biztosított visszaváltási programokba. Ez lehetővé teszi, hogy mások továbbra is használják az eszközt, így csökkentve a hulladéklerakókba kerülő elektronikai hulladék mennyiségét.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Idén több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! programban

Idén 2373 helyszínen, több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! - Önkéntesen a Tiszta Magyarországért programban.

Kínán kívül dupla áron adja a villanyautót a BYD. Miért?

Miközben az amerikai és európai politikusok riadalmat keltettek, hogy a hazai autóiparukat tönkreteheti az olcsó kínai elektromos járművek hulláma, Kína vezető EV-gyártója, a BYD eddig mást lépett: az otthonihoz képest drasztikusan megemelte az exportárait ahelyett, hogy alulmúlta volna a külföldi riválisokat.

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.