Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság A fejlett országok adóssága a GDP 380 százalékáról 432-re ugrott
No menu items!

A fejlett országok adóssága a GDP 380 százalékáról 432-re ugrott

Az év végére rekordszintre, 277 ezer milliárd dollárra emelkedik a globális adósság, a fejlett országok teljes adóssága a hazai össztermék (GDP) 432 százalékára ugrott a harmadik negyedévben  a 2019. végi mintegy 380 százalékról. A koronavírus-járvány miatt növelik kiadásaikat a kormányok és a vállalatok – áll az Institute of International Finance (IIF), a pénzintézetek globális nemzetközi szervezete jelentésében.

A világ több mint 400 bankját és pénzügyi intézményét összefogó szervezet szerint idén az év elejétől szeptember végéig 15 ezer milliárd dollárral, 272 ezer milliárd dollárra nőtt az együttes globális adósság. A növekedés mintegy feléért a kormányok, ezen belül is elsősorban a feltörekvő országok kormányai a felelősek. (Már évekkel ezelőtt is jelentős volt az eladósodás – a szerk).

A fejlett országok jelenleg teljes adóssága a hazai össztermék (GDP) 432 százalékára ugrott a harmadik negyedévben  a 2019. végi mintegy 380 százalékról.

A feltörekvő országok együttes GDP-arányos adóssága a szeptember végével záródott negyedévben 250 százalék volt, ezen belül Kínáé 335 százalék.

Az IIF számításai szerint az Egyesült Államok teljes adóssága 2020 végére elérheti a 80 ezer milliárd dollárt, jóval meghaladva a múlt év végi 71 ezer milliárd dollárt. Az idei első kilenc hónapban az euróövezet teljes adóssága 1500 milliárd dollárral, 53 ezer milliárd dollárra nőtt.

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) előrejelzése szerint idén a globális gazdaság 4,4 százalékkal csökken, jövőre 5,2 százalékkal nő.


A GDP-jük arányában az egyes országok eladósodása, már 2018-ban is figyelmeztető voltnémely országban:

Az adóssághalmozást, az országok adósságainak arányát vizuálisan jól érzékelteti az alábbi ábra, az itt elérhető oldalalon egyéb információk is láthatók, az IMF által 2019 októberében közzétett adatok szerint.

 

 

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Létrejön a közvetlen légi összeköttetés egy hetedik kínai nagyvárossal is Budapestről

Mindössze előző nap jelentették be, hogy idén nyártól Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről, nem sokkal korábban pedig a járatindítást Kuangcsouba.

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.