Hirdetés
Kezdőlap Hírek Japán rontott gazdasági helyzetértékelésén
No menu items!

Japán rontott gazdasági helyzetértékelésén

A japán kormány rontotta gazdasági helyzetértékelését, 2016 márciusa óta először, mert egyre növekednek az aggodalmak az amerikai-kínai kereskedelmi viták káros következményei miatt, illetve amiatt is, hogy a tervek szerint októberben 8 százalékról 10 százalékra emelik az általános forgalmi adó kulcsát.

A kormány a kiadott szokásos havi jelentésében megismételte, hogy a gazdaság mérsékelt ütemben a fokozatos fellendülés útján halad, de az export és az ipari termelés a közelmúltban a gyengülés jeleit mutatta. Az előző, februári jelentésben még nem esett szó a kivitel gyenge teljesítményéről.

A tokiói vezetés attól tart, hogy a gyengülés nem rövid távú jelenség. “Figyelmet kell fordítani a világgazdaság kereskedelmi problémáival, a kínai gazdaság kilátásaival és a geopolitikai bizonytalanságokkal kapcsolatos következményekre, valamint a pénz- és tőkepiacok kilengéseire.

Februárban már a harmadik egymást követő hónapban csökkent Japán exportja, az ipari termelés pedig januárban egy éve nem tapasztalt meredek ütemben zsugorodott annak következményeként, hogy az amerikai-kínai vámháború lassította a kínai gazdaság növekedését, így visszavetette a mobiltelefon-alkatrészek, illetve a csipgyártáshoz használt gépek iránti kínai keresletet.

A japán jegybank a múlt héten szintén rontotta gazdasági helyzetértékelését az export és az ipari termelés gyengeségére hivatkozva, egyúttal változatlanul hagyta rendkívül laza monetáris politikáját.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Varga Mihály: sikeres a pénzügyminiszterek budapesti tanácskozása

A második témakör Európa elöregedésének megállítása, mivel az a versenyképesség és a pénzügyi stabilitás számára egyaránt kihívást jelent. Ez a probléma kivétel nélkül minden uniós tagországot érint

Napenergia Plusz Program támogatásával 20 ezer család telepíthet napelemet és energiatárolót

A hazai naperőművek aránya tavaly a világon a harmadik, Európában pedig a második legmagasabb volt az áramtermelésben

Érték és Minőség Nagydíj : Egy nap alatt öt díjat nyertek Hajós István cégei

Az alapítványt két különdíjjal, míg a Bastion Guardot egy különdíjjal is elismerték. Hajós István szerint a jelenlegi gazdasági helyzet mellett óriási lendületet ad cégeinek a mostani elismerés.

Újabb lendület a magyar borászatban

A Közös Agrárpolitika jelenlegi támogatási időszakában több mint 100 millió eurós forrás áll az ágazat rendelkezésére, többek között borászati beruházásokra és innovációra.
Hirdetés

Hírek

Szerda reggelre erősödött a forint árfolyama

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,1160 dollárról 1,1158 dollárra változott.

Felébredt a forint

Erősödött a forint kedd reggel a főbb devizákkal szemben...

Devizapiac – Erősödött a forint péntek reggelre

Az euró 1,1128 dollárt ért reggel 7 órakor a csütörtök kora esti 1,1112 dollár után.

II. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Zsidó Gasztronómiai Fesztivál

Megtekinthetik a csodálatos zsinagóga épületét és a tárlatvezetésen megismerhetik a történetét.

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.

Devizapiac – Erősödött kissé a forint hétfőn

Az eurót este hat órakor 394,00 forinton jegyezték a kora reggeli 394,26 forint után, a.

Kicsit, de erősödött péntek reggelre a forint

Erősödött péntek reggelre a forint.

Great Taste Awards díjat kapott az esztergomi kávépörkölő üzem

A kávé a kőolaj után a második legtöbbet értékesített termék a világon, világszerte 2 milliárd fogyasztóval.

Gazdaság

Varga Mihály: sikeres a pénzügyminiszterek budapesti tanácskozása

A második témakör Európa elöregedésének megállítása, mivel az a versenyképesség és a pénzügyi stabilitás számára egyaránt kihívást jelent. Ez a probléma kivétel nélkül minden uniós tagországot érint

Egyhangú döntés a monetáris tanácsban augusztusban

A tanácstagok általánosan a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, és a pénzügyi piaci stabilitás megőrzése mellett érveltek.

Hitelfelvételben Európa élmezőnyébe kerültek a magyar háztartások

A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.

Rekordokat döntöget a lakossági hitelezés, csúcson a személyi kölcsön

A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.