Hirdetés
Kezdőlap Egészség-ügy Járvány idején - extra segítség. Ahol szükség lehet a magánszolgáltatók belépésére
No menu items!

Járvány idején – extra segítség. Ahol szükség lehet a magánszolgáltatók belépésére

A magánegészségügy számára természetes, hogy a kiélezett járványhelyzetben segítséget nyújt az állami ellátórendszernek – fejtette ki Leitner György a Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke. Hozzátéve, a magánszolgáltatók remélik, hogy a kritikus helyzet kezelésére irányuló párbeszéd a magánegészségügy teljes elismeréséhez is hozzájárulhat.

A magánegészségügy legnagyobb érdekképviseleti szervezetének, a Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke szerint tagjaik számára egy percig sem volt kérdés, hogy a járvány okán előbb-utóbb extra szerepet vállaljanak. Tagjaik részben a maguk területén, már korábban is az állami egészségügyi rendszerrel partnerségben, ahhoz szorosan kapcsolódva végezte munkáját.

Leitner György: a szinergiák kihasználása az egész egészségügy helyzetének javítását szolgálhatná

– Amikor a magánegészségügy szerepvállalása most, a kiélezett járványhelyzetben felmerült, elsőként azt kell megvizsgálni, hol lehet szükség a plusz segítségre. Az ágykapacitás tekintetében nem mutatkozik hiány, ugyanakkor a humánerőforrás, vagyis az egészségügyi dolgozói létszámot tekintve egyértelműen segítségre szorul az állami egészségügy. Ennek kapcsán ugyanakkor, már csak a magánegészségügyre jellemző kompetenciák okán is azt mondjuk, hogy mi elsősorban nem a speciális szaktudást és felszereltséget követelő Coviddal összefüggő területen tudjuk tehermentesíteni az állami ellátórendszert.

A szakember szerint ezt az is alátámasztja, hogy a nagyjából ötven nagyobb magánegészségügyi szolgáltató közül maximum 10 rendelkezik – nem túl nagy -, a járvány szempontjából értelmezhető kórházi jellegű infrastruktúrával. Ugyanakkor az általuk képviselt eszköztárból így is felajánlják azt, ami segítséget jelenthet: például a piacvezető képalkotó szolgáltató, az  Affidea ügyvezetőjeként 4-5 oltópont kialakításáról kezdett tárgyalásokat.

– A magánszektor értéke ebben a helyzetben a szolgáltatók által képviselt szervezettség és  szaktudás – mondta Leitner György. Az ütemezhető kezelések és dignosztikák területén tudnánk nagymértékben tehermentesíteni az állami ellátást, különösen ott, ahol komoly várólisták alakultak ki. Mindenképpen bíztatónak tartom – folytatta -, hogy a napokban megkezdődött a tárgyalás a Primus és az egészségügyi kormányzat között. A  kompetenciák és a logisztikai képességek felmérése és egyeztetése folyik, valamint az ellátás költségszintjének és elszámolhatóságának számbavétele.

A magánegészségügyi szolgáltatók úgy érzik, ha a kritikus helyzetben egyenrangúként kezelik őket a döntéshozók, talán hosszú távon is partnerként tekintenek majd rájuk: egymás kompetenciájának elismerése, a szinergiák kihasználása az egész egészségügy helyzetének javítását szolgálhatná.

Érsek M. Zoltán

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Nagy, egy-másfél százalékos indexnyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Ágh Péter: a béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez

A béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Füzéren tartott útátadón.

Megjelentek az otthonfelújítási támogatás részletei, így lehet pályázni

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta az új otthonfelújítási támogatás részleteit. A tervezett pályázati felhívás alapján az ismert alapfeltételek nem változtak, vannak azonban új előírások és kedvezmények is.

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.