Hirdetés
Kezdőlap Energia Jövő tavaszig maradhatnak az energiaárfékek Németországban
No menu items!

Jövő tavaszig maradhatnak az energiaárfékek Németországban

Bár az áram- és gázpiaci válságon a jelek szerint sikerült úrrá lenni, a német gazdasági miniszter az előttünk álló tél végéig meg akarja szabni az energiaköltségek felső határát Németországban.

Robert Habeck szövetségi gazdasági miniszter 2024 húsvétjáig szeretné fenntartani az úgynevezett áram- és gázárféket. Ezek “biztosításként működnek az emelkedő árak ellen” – mondta a zöld politikus az Augsburger Allgemeine című lapnak.

Az áramár- és gázárfékkel a lakossági fogyasztás nagy részének árát – a villamosenergia esetében 40 centben, a gáz esetében 12 centben – korlátozzák.

Robert Habeck. Fotó: Wikipedia

A plafonokat a 2021-es és 2022-es energiaválság miatt vezették be, amely az ukrajnai orosz inváziót követően tombolt Európa-szerte, és visszafogta az orosz gázexportot.

Az árak akkoriban riasztóan az egekbe szöktek. A német állam 200 milliárd eurót biztosított az árplafonokhoz.

Időközben számos szolgáltató ismét a plafonok alatti tarifákkal kínál szerződéseket. A jelenlegi állás szerint az árfékek az év végén lejárnak. A miniszter ezt most meg akarja változtatni.

Azért kampányolok, hogy ismét meghosszabbítsuk őket, a tél végéig” – mondta Habeck, aki szerint a tervezett hosszabbítás mindenekelőtt elővigyázatossági intézkedés. A Spiegel összefoglalója szerint erről már tárgyalnak is az EU Bizottságával.

Ha az árak a felső határ alatt vannak, akkor nincs szükség a fékre” – mondta. “De ha mégis történik valami, a fedezeti védelem jövő télen is megmarad” jelentette ki.

Az intézkedések költségeit eddig korlátok között tartották. Habeck szerint eddig csak mintegy 18 milliárd eurót költöttek az árfékekre.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Idén több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! programban

Idén 2373 helyszínen, több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! - Önkéntesen a Tiszta Magyarországért programban.

Kínán kívül dupla áron adja a villanyautót a BYD. Miért?

Miközben az amerikai és európai politikusok riadalmat keltettek, hogy a hazai autóiparukat tönkreteheti az olcsó kínai elektromos járművek hulláma, Kína vezető EV-gyártója, a BYD eddig mást lépett: az otthonihoz képest drasztikusan megemelte az exportárait ahelyett, hogy alulmúlta volna a külföldi riválisokat.

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.