Hirdetés
Kezdőlap Hírek Sentix index: az euróövezet nem reagál a rossz jelekre
No menu items!

Sentix index: az euróövezet nem reagál a rossz jelekre

Januárban négy éve a legalacsonyabbra, stagnálás közeli állapotot jelző szintre csökkent a frankfurti Sentix GmbH gazdaságkutató intézet közel ezer befektetési szakember körében végzett felmérésére támaszkodó hangulatindexe az euróövezetben.

Januárban sorban az ötödik hónapja csökkent a Sentix euróövezeti befektetői hangulatindexe, mínusz 1,5 pontot ért el a decemberi mínusz 0,3 pont után. Novemberben 8,8 ponton, októberben 11,4 ponton, szeptemberben 12,0 ponton, Augusztusban 14,7 ponton állt a mutató.

A januári mínusz 1,5 pont négy éve, 2014 decembere óta a Sentix befektetési hangulatindexének a legalacsonyabb értéke. Az index mindkét összetevője, az aktuális helyzet megítélését és a jövőbeni várakozásokat számszerűsítő mutató egyaránt csökkent.

Az aktuális helyzet megítélésének mutatója januárban 18,0 pontra csökkent a decemberi 20,0 pontról. A mutató szintén az ötödik egymást követő hónapja csökken. Augusztusban még 37,3 pont volt az értéke. A januárban elért 18,0 pont 2017 januárja óta a legalacsonyabb érték.

A jövőbeni kilátások mutatója mínusz 19,3 pontra, 2012 augusztusa óta a legalacsonyabbra csökkent januárban a decemberi mínusz 18,8 pontról.

A hangulati mutatók januári állása szerint az euróövezet gazdasági teljesítménye vészesen megközelíti a stagnálás állapotát. A Sentix kutatói a felmérés eredménye alapján úgy látják, hogy egyelőre sem a jegybankok, sem a politikai döntéshozók nem fogták fel a helyzet komolyságát.

A német konjunktúra is egyre inkább veszít lendületéből a Sentix elemzése alapján, a hangulati mutatók sorban a harmadik hónapja csökkennek: Az összesített index 2014 októbere óta a legalacsonyabbra, 6,1 pontra csökkent a decemberi 7,2 pontról. Az aktuális helyzet megítélését tükröző mutató 34,8 pontra csökkent januárban a decemberi 36,3 pontról, a jövőben kilátások mutatója pedig mínusz 19,0 pontra mínusz 18,3 pontról. Az aktuális helyzet mutatója 2016 szeptembere, a kilátásoké 2012 augusztusa óta a legalacsonyabb szintet érte el.

A Sentix kelet-európai befektetői hangulatindexe mínusz 3,0 pontra javult januárban a decemberi mínusz 3,5 pontról. Az aktuális helyzet megítélése 7,8 pontra emelkedett 6,8 pontról, a várakozások mutatója pedig mínusz 13,3 ponton stagnált.

A globális mutató 2016 márciusa óta a legalacsonyabbra 2,6 pontra csökkent januárban a decemberi 4,4 pontról. Az aktuális helyzet megítélése 2016 decembere óta a legalacsonyabb, 20,5 pont lett a decemberi 23,5 pont után.

A kilátások megítélése 2011 októbere óta a legrosszabb, mínusz 13,8 pont lett januárban a decemberi mínusz 13,0 pont után.


http://www.sentix.de/index.php/sentix-Economic-News/schwacher-start-ins-neue-jahr.html

 

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább

A költségvetés biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez

A költségvetés a válságokban is helytállt, a rendkívüli kiadások mellett is biztosította a forrásokat a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához.