Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Szépségek az ipar szolgálatában
No menu items!

Szépségek az ipar szolgálatában

A húszéves Szarvas Andreát koronázták meg vasárnap este Budapesten, a Magyarország Szépe 2018-as döntőjében, így ő képviselheti hazánkat a decemberi Miss World világversenyen Kínában. S bár kevesen gondoltak bele a szép lányokat látva, hogy valójában milyen elképesztően nagy üzlet képviselői ők, a szépségcsinálók a világ legnagyobb üzletemberei közé tartoznak manapság, és az ő követeik az ország- és világszépek, a szépségkirálynők. Az Üzlet néhány jellemző adattal mutatja be, micsoda gazdasági erőt képviselnek a megállíthatatlanul fejlődő szépségipar óriásai, nemcsak nyugaton, hanem hazánkban is.

Manapság a szépségiparnál csak az informatika fejlődik gyorsabban és dinamikusabban, elképesztő pénzösszegek cserélnek gazdát az ágazat szereplői között. A globális szépségipar mintegy 7 százalékkal bővül évente, gyorsabban, mint a világ GDP-je. A legnagyobb piacot manapság Oroszország, Kína, Dél-Korea és India jelenti, igaz, ezekben az országokban még mindig a francia és az amerikai kozmetikai termékek a legkelendőbbek.

Ezzel egybecseng, hogy a francia kozmetikai vállalatokat tömörítő szövetség, a FEBEA tavasszal tette közzé 2017-es kereskedelmi adatait, amelyek szerint tavaly 13,6 milliárd euró értékben adtak el francia szépségápolási termékeket világszerte. Ez 1,6 milliárdos növekedést jelent 2016-hoz képest, mégpedig úgy, hogy az eladások az ázsiai régióban 25 százalékkal, az Egyesült Államokban 20 százalékkal emelkedtek.

Ugyanakkor a világ más részein is folyamatosan bővül az iparág, amibe már nemcsak a kozmetikai termékek – sminkek, bőr- és hajápolási készítmények, parfümök – tartoznak, hanem egyre inkább a plasztikai sebészetek és az egészségcentrumok által kínált szolgáltatások, illetve a fogyást elősegítő termékek is. Utóbbiaknak köszönhetően a becslések szerint 2022-re évi 350 milliárd eurós forgalmat bonyolíthat a globális szépségipar.

A növekedés Magyarországon is jól érzékelhető, a hazai kozmetikai piacon tevékenykedő közel 1500 cég évente 100-120 milliárd forintot termel. A legnépszerűbb termékek itthon a testápolók, az arc- és szemránckrémek, amelyekre egyaránt 6 milliárd forint kerül ki éves szinten a magyar pénztárcákból. A plasztikai sebészeti beavatkozások ezzel szemben hazánkban még luxuskiadásnak számítanak, az ilyen jellegű műtétek csaknem felét a 35-50 éves korosztály tagjain végezték tavaly. A határainkon belül tevékenykedő plasztikai sebészek száma jelenleg nagyjából 200-ra tehető.

A szépségkirálynők, a szépségipar egy-egy szegmensének képviselőivé, modelljeivé avanzsálva pedig igen szép summákat kereshetnek.  A szépségipari cégeinek arcaivá válva a halandók számára szinte felfoghatatlan összegeket zsebelnek be.

A Forbes Magazin 2016-os adatai is sokat mondóak, a legkeresettebb modellek összeállítása itt található. Az első helyen ismét a brazil szépség, Gisele Bündchen végzett 30,5 millió dollárral, míg másodikként, 20 millióval Adriana Lima futott be. Legnépszerűbb magyar modellünk, Palvin Barbara ugyanebben az évben “szerény”, 4 millió dolláros bevételt ért el.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Nagy, egy-másfél százalékos indexnyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Ágh Péter: a béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez

A béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Füzéren tartott útátadón.

Megjelentek az otthonfelújítási támogatás részletei, így lehet pályázni

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta az új otthonfelújítási támogatás részleteit. A tervezett pályázati felhívás alapján az ismert alapfeltételek nem változtak, vannak azonban új előírások és kedvezmények is.

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.