Hirdetés
Kezdőlap Hírek Téli áramszünettől fél? Nem kell
No menu items!

Téli áramszünettől fél? Nem kell

A négy németországi átviteli rendszerüzemeltető egyike, az Amprion véleménye szerint az ellenőrizetlen áramkimaradástól való félelem túlzó. Télen azonban lehetséges az úgynevezett “load shedding”, vagyis a fogyasztók ellenőrzött, óránkénti lekapcsolása az ellátásról.

Mi történik, ha az erőművek és a szélturbinák termelése nem tud lépést tartani a télen növekvő áramfogyasztással? Elképzelhető, hogy ez ellenőrizetlen, nagymértékű áramkimaradásokhoz, más néven áramszünetekhez vezethet?

Most a négy nagy német átviteli hálózatüzemeltető egyike szólalt meg a vitában a Twitteren keresztül. A közösségi oldalon az Amprion azt írja, hogy áramszünet esetén “az elektromos hálózat kontrollálatlanul összeomlik, és a kontinentális Európa nagy részén nem lesz többé áram“. Ilyen forgatókönyv azonban nem várható. Ezt stressztesztek is megerősítették – közölte a vállalat a Spiegel beszámolója szerint.

Az energiaellátás biztonságára vonatkozóan különböző forgatókönyveket is készítettek. “Még a legrosszabb forgatókönyv esetén sem kell áramkimaradásra számítani” – állítja a vállalat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy minden rendben van. Télen az elektromos hálózatban is lehetnek zavarok. Az Amprion “rendkívül feszült ellátási helyzetre” számít.

Amennyiben ilyen helyzet állna elő, és az elektromos hálózat stabilizálásának más lehetőségei nem lennének, “az utolsó megoldás a szabályozott terheléslekapcsolás lenne“. Ez azt jelenti, hogy a hálózatüzemeltetők bizonyos fogyasztókat – vállalatokat, de magánfogyasztókat is – ellenőrzött módon, meghatározott ütemben leválasztanának a hálózatról. Az Amprion szerint ez “óránként” és “megkülönböztetés nélkül” fog történni. Vagyis nem tesznek különbséget a vállalatok és a magánháztartások között.

Az áramkimaradással ellentétben azonban ez az úgynevezett “terheléscsökkentés” regionálisan és időben korlátozott lesz, és a hálózatüzemeltetők is könnyen ellenőrizhetik.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.