Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Az iparvállalatok eredményei kedvezőtlenül hatottak a tőzsdeindexekre New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Az iparvállalatok eredményei kedvezőtlenül hatottak a tőzsdeindexekre New Yorkban

Az iparvállalatok gyenge negyedéves eredményei húzták lefelé az irányadó tőzsdeindexeket New Yorkban csütörtökön, míg a technológiai vállalatok vártnál jobb gyorsjelentései az ellentétes irányba hatottak. 

Közép-európai idő szerint este nyolc órakor, két órával a zárás előtt a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 0,24 százalékos mínuszban, míg a tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,21 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,38 százalékos pluszban állt.

A 3M multinacionális ipari konglomerátum több mint 13 százalékos veszteségben forgott, miután a vártnál kisebb nyereségről adott számot. A több mint 55 ezer féle terméket gyártó vállalat rontotta az idei évre vonatkozó nyereség-előrejelzését, valamint közölte, hogy kétezer dolgozójától megválik. A vártnál rosszabb adatokkal rukkolt elő a két nagy szállítmányozó cég, a United Parcel Service (UPS) és a Fedex, valamint a Raytheon hadiipari vállalat is. A nap veszteseként az iparvállalatok alindexe 1,6 százalékkal csökkent.

Ugyanakkor a nagy technológiai vállalatok közül a Facebook 8,7 százalékos, a Microsoft pedig 5 százalékos pluszban is járt az elemzői várakozásokat meghaladó eredményeiknek köszönhetően. A félvezetőket gyártó Lam Research árfolyama 6 százalékkal nőtt, a versenytárs Xilinxé viszont 16,4 százalékkal esett az első negyedéves gyorsjelentésének közzététele után.

Az S&P 500-as indexet alkotó vállalatok közül eddig 178 tette közzé első negyedéves beszámolóját, több mint háromnegyedük (78 százalék) múlta felül a piaci várakozásokat. A gyorsjelentési szezon elindulása előtt elemzők arra számítottak, hogy a vállalati nyereségek 2,3 százalékkal maradnak el az egy évvel korábbitól.

Csütörtökre ez a várakozás stagnálásra javult.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.

A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,56 százalékos pluszban, 74,99 dolláron, míg a WTI 0,18 százalékos veszteségben, 65,77 dolláron forgott.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,01 százalékkal 1279,50 dollárra nőtt.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.