Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Gyenge kezdés New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Gyenge kezdés New Yorkban

Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön az amerikai értékpapírpiacokon az előző napi veszteséges zárás után.

A DJIA-30 index 0,12 százalékos, az S&P-500 index 0,45 százalékos, a Nasdaq Composite index 0,74 százalékos csökkenést mutatott a kereskedés kezdetén.

Az amerikai piacok nyitásakor az európai tőzsdék veszteségben jártak. A páneurópai gyűjtőindexek 0,6-0,8 százalékos csökkenést mutattak, az euróövezeti 0,7 százalékosat.

A csütörtöki amerikai kereskedés legfontosabb árfolyam-befolyásoló tényezője volt a munkanélküli segélykérelmek száma és a novemberi infláció.

A munkanélküli segélykérelmek száma az elmúlt héten két és fél havi csúcsra, 853 ezerre emelkedett a várt 725 ezer helyett, az előző heti 716 ezerről. Az infláció a várakozáson felül alakult novemberben, 1,1 százalék helyett az októberivel megegyező 1,2 százalék lett.

A befektetők változatlanul figyelemmel követik a koronavírus-válság következményeinek ellensúlyozására szánt gazdaságösztönző csomag sorsát Washingtonban, valamint a vírusellenes oltások engedélyeztetését.

Az amerikai értékpapírpiacokon az év eleji visszaesés után megélénkült a részvénykibocsátás. Az idén tőzsdére vitt papírok átlagosan több mint 50 százalékkal állnak a kibocsátási áruk felett, az első kereskedési napon pedig átlagosan több mint 24 százalékos nyereséget értek el.

Szerdán debütált például a Doordash részvénye 86 százalékkal a kibocsátási ár felett. A cég már a kibocsátási áron is 3,37 milliárd dollár tőkét tervezett bevonni. Csütörtökön indult a tőzsdén az Airbnb részvénye. A cég a tervezett ársáv felső határa felett, 68 dolláron értékesítette részvényeit. Ez 3,5 milliárd dolláros tőkebevonást jelentett, ami idei csúcs, a cég piaci tőkeértékét 47,3 milliárd dollárra növelte.

Az idén már 18 részvénykibocsátás eredményezett egymilliárd dollárt meghaladó tőkeemelést. Az idén összesen 210 részvénykibocsátás várható az amerikai tőzsdéken 80 milliárd dolláros befektetési értékkel a tavalyi 160 kibocsátással hozott 46 milliárd dolláros befektetés után.

Az olajár emelkedett csütörtökön annak ellenére is, hogy az elmúlt héten a várt 1,4 millió hordós csökkenés helyett tekintélyes mértékben, 15,2 millió hordóval nőttek az amerikai nyersolajkészletek. Az olajár a járvány terjedését visszaszorító oltáshoz és az ezzel együtt járó gazdasági fellendüléshez fűzött reményeknek köszönhetően emelkedik. A Brent már megközelítette az 50 dollárt, ahol márciusban járt utoljára, mielőtt a járvány miatt áprilisban 20 dollárra zuhant volna.

Az amerikai piacok nyitásakor a Brent nyersolaj ára 1,90 százalékkal állt magasabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 49,79 dolláron, a WTI ára pedig 1,89 százalékkal 46,38 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,21 százalékkal jegyzik erősebben 1,2107 dolláron.

Az arany ára csütörtökön kissé felfelé korrigált, miután szerdán két és fél százalékkal egy heti mélypontra csökkent. Az amerikai piacok nyitásakor a spot ára 0,18 százalékkal állt magasabban unciánként 1842,94 dolláron.

Az arany ára ugyanabból az okból változik amiért az olajé, csak ellenkező irányban. A fellendülésbe vetett bizalom, az erősödő kockázatvállalási hajlandóság némileg visszavetette az arany, mint befektetési mentsvár iránti keresletet. Az arany ára 22 százalékkal nőtt az idén.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.