Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Mínuszban nyitott New York
No menu items!

Tőzsde – Mínuszban nyitott New York

Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek csütörtökön a csalódást keltő munkanélküliségi adatok hatására.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,18 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,13 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,16 százalékos mínuszban indította a kereskedést.

Március vége óta először emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten, jelezve, hogy romlik a munkaerőpiaci helyzet az új koronavírussal fertőzöttek számának megugrása és a nyomott kereslet következtében.

A gyorsjelentésüket közlő nagyvállalatok közül a Tesla több mint 2 százalékos pluszban forgott a nyitást követő percekben, miután már a negyedik egymást követő negyedévet zárta a nyereséggel, amivel elhárult az akadály az elől, hogy bekerüljön az S&P 500-as mutatót alkotó vállalatok kosarába.

A Twitter árfolyama több mint 4,5 százalékkal emelkedett: bár értékesítési árbevétele csökkent a második negyedévben, a napi felhasználók száma a vártnál nagyobb mértékben nőtt.

A Microsoft 1 százalék körüli mínuszban áll, a befektetőket elkedvetlenítette, hogy az Azure felhőszolgáltatásból, egy nyílt és rugalmas, nagyvállalati szintű felhőalapú számítási platformból származó bevételek növekedése nem érte el az 50 százalékot, ami eddig soha nem fordult elő.

A nagy nyugat-európai tőzsdéken nyereséges a kereskedés. Csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,42 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,10 százalékos, a párizsi CAC-40 0,05 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,14 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1558 dollárt adtak, 0,09 százalékkal erősödött az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest stagnál a dollár, 107,15 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

A szeptemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,79 százalékos mínuszban, 43,94 dolláron, a WTI pedig 0,84 százalékos veszteségben, 41,55 dolláron forgott fél négykor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,04 százalékkal, 1870,84 dollárra csökkent, míg az augusztusi szállítású aranyé 0,24 százalékkal, 1869,65 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Markovich Béla, a díjnyertes menedzser az oktatásban és a partnerségben hisz 

Ezt szolgálja a Mapei tudásmegosztási programja is, amely évente több ezer részvevő - diákok, szakemberek, építőanyag kereskedők, tervezők - számára biztosít szakmai képzéseket.

Gyorstöltő tanácsok a szakértőtől

Egyre több mobilgyártó úgy árulja készülékét, hogy annak dobozában a töltőkábel mellet nem lapul már töltő.

Turisztikai támogatással erősít a kormány

Tavaly a járvány után teljes helyreállást ért el az ágazat, idén pedig a vendégéjszakák tartós növekedése várható,

Német Turisztikai Hivatal: A beutazó turizmus 7,8 %-kal nőtt

Az év kezdetétől február végéig 9,4 millió nemzetközi vendégéjszakát jelentettek a legalább tíz ággyal rendelkező szálláshelyek – ez az előző év ugyanezen időszakához képest 7,8 százalékos növekedésnek felel meg.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.